Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 15 maja 2016

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są w kościele w Łącku codziennie o godz. 17.30, w kaplicy w Szczereżu również o godz. 17.30 z wyjątkiem niedziel.

2. Jutro przeżywać będziemy święto NMP Matki Kościoła. Mieszkańców Czerńca zapraszamy na Mszę świętą o urodzaje, która będzie odprawiona przy kapliczce o godz. 18.00.

3. Jutro również imieniny obchodzi ks. bp Andrzej Jeż, ordynariusz naszej diecezji. Składając mu najserdeczniejsze życzenia, pamiętajmy o modlitwie wypraszając światło Ducha Świętego na każdy dzień jego pasterskiej posługi.

4. We wtorek (17 maja) o godz. 18.00 podczas uroczystej Mszy świętej ks. bp Leszek Leszkiewicz udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Prosimy, by kandydaci do bierzmowania, ubrani w regionalne stroje, zgromadzili się przed kościołem punktualnie o godz. 17.15. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę za bierzmowanych, by dary Ducha Świętego napełniły ich młode serca i rozpaliły miłością do Boga.

5. Ze względu na bierzmowanie Msza święta i nabożeństwo majowe w Szczereżu we wtorek będzie o godz. 16.00. Odwołane są również w tym dniu zbiórki ministrantów. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 7.00 do 8.00.

6. W środę o godz. 15.00 spotkanie Klubu Seniora „Św. Michał”. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej i Zespołu Parafialnego „Caritas”.

7. Również w środę po wieczornej Mszy świętej kolejna katecheza dla dorosłych z cyklu „O Błogosławieństwach”.

8. W sobotę (21 maja) podczas Mszy świętej w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu święcenia diakonatu przyjmie pochodzący z Maszkowic Sylwester Pustułka. Dziękując Panu Bogu za dar jego powołania obejmijmy modlitwą nowego diakona oraz jego rodzinę. Niech Bóg darzy ich swoimi łaskami i błogosławieństwem.

9. Z okazji przeżywanego w Kościele Jubileuszowego Roku Miłosierdzia każda parafia organizuje pielgrzymkę do któregoś z sanktuariów, by tam wierni mogli przejść przez Drzwi Miłosierdzia i zyskać jubileuszowy odpust. Chcielibyśmy zorganizować naszą parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej w sobotę 11 czerwca 2016. Będzie to pielgrzymka autokarowa. Zapisy do końca maja w kancelarii parafialnej. Koszt 10zł.

10. W przyszłą niedzielę odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. Rozpoczęcie o godz. 14.30 w Domu Katechetycznym.

11. Zapowiedzi przedślubne:
Paweł DAMASIEWICZ z Bartkowej        –          Anna CEBULA z Czerńca
Theodoros FOTOPOULOS z Grecji         –          Maria Monika BOBER z Łącka
Mariusz FRANCZYK z Zalesia                –          Edyta PODOBIŃSKA z Łącka
Paweł GROMALA z Zarzecza                  –          Weronika TWARDOWSKA z Maszkowic
Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!

12. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę. Dziękujemy za ofiary w kopertach na prace remontowe z adresów Łącko 4, 82, 114, 232, 238, Maszkowice 148 oraz na misje z 6, 7 i 12 Róży Żywego Różańca.

13. Odpowiadając na apel Ojca Świętego dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze, gdzie zginęło około 660 osób, a prawie 30.000 zostało rannych.

14. Ogłoszenie Ośrodka Pomocy Społecznej:
Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Łącku ogłasza nabór do projektu „Aktywizacja społeczno-zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w Gminie Łącko”. W projekcie mogą wziąć udział:
– mieszkańcy Gminy Łącko korzystający z pomocy OPS w Łącku
– osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym
– osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności
– osoby korzystające z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.
Projekt ma na celu zwiększenie możliwości zatrudnienia osób zamieszkujących na obszarze Gminy Łącko. Wszelkich informacji udziela pracownik socjalny Anna Sułkowska w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Łącku.