OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Wielkanocna – 14 kwietnia 2024

Ogłoszenia – 3 Niedziela Wielkanocna 2024-04-14

1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkanocną. Jest to Niedziela Biblijna. Zachęcamy do otwarcia księgi Pisma Świętego i przeczytania w tym tygodniu całej, a przynajmniej większego fragmentu Ewangelii. Zachęcamy do codziennego czytania Pisma Świętego. Dziś odbywa się VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Jego myślą przewodnią są słowa z Dziejów Apostolskich “Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie”. Nawiązuje ono programu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce “Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Czytanie rozpocznie XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem “Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”.
  2. Składka na tacę w następną niedzielę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w parafii.
  3. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i zdrowia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
  4. W miniony czwartek młodzież z klas VIII z naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania z rąk ks. bp. Stanisława Salaterskiego. Gratulujemy młodzieży i zapraszamy do chętnego włączania się w życie naszej wspólnoty parafialnej. Gratulujemy rodzicom. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu uroczystości. Dziękujemy rodzicom kandydatów do bierzmowania za ofiarę złożoną na dar ołtarza. Dziękuję ks. Łukaszowi i ks. Janowi za przygotowanie młodzieży do sakramentu i za organizację liturgii.
  5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich chętnych na kolejną katechezę z cyklu „Współczesne herezje”. Katecheza w Domu Katechetycznym. Prowadzi ks. Proboszcz.
  6. W czwartek zapraszamy czcicieli i wszystkich chętnych na comiesięczne nabożeństwo do św. o. Pio. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 17.15 w intencji podziękowań i próśb złożonych przy figurze świętego. Po Mszy św. modlitwy wstawiennicze.
  7. W przyszłą sobotę, 20 kwietnia, o godz. 16.30 nasze Siostry Służebniczki zapraszają wszystkich na spotkanie w Domu Katechetycznym. Siostry podzielą się informacją o swojej misji realizowanej w diecezji oraz poza granicami. Bardzo zachęcamy do udziału w tym spotkaniu.
  8. Składamy serdeczne podziękowanie piekarni GS „Samopomoc Chłopska” z Łącka za wypiek „Chlebków miłosierdzia”. Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli ofiarami naszą parafialną i diecezjalną CARITAS. Pragniemy przypomnieć, że z ofiar składanych w tego rodzaju zbiórkach, a także ze składek, które zbieramy na ślubach i pogrzebach możemy ufundować dla potrzebujących pomocy z naszej parafii bony towarowe na Święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc a także przyjść z pomocą w różnych losowych sytuacjach (np. zakup opału na zimę, zakup lekarstw, opłacenie rachunku za prąd, itp.).
  9. Pragniemy podziękować Panu Wójtowi, Janowi Dziedzinie i Wicewójtowi Panu Pawłowi Dybcowi, a także Panu Romanowi Potońcowi, Przewodniczącemu Rady Powiatu, oraz Panu Adamowi Czerwińskiemu, Dyrektorowi Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu oraz wszystkim, którzy zainicjowali i wspierali remont skrzyżowania i budowę chodników przy naszym kościele w Łącku i przy kaplicy na Szczereżu. Mamy nadzieję, że wykonane prace zwiększą bezpieczeństwo wszystkich. Apelujemy do wszystkich o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać także za wszystkie ofiary składane w kopertach i na konto parafialne: Ofiary inwestycyjne: Czerniec nr: 46; Łącko nr: 638; Kwiaty: Czerniec nr: 46; Misje: 20 Róża im. św. Rity, 15 Róża Matek z Maszkowic i z Wieli im św. Michała. Bóg zapłać wszystkim, którzy poczuwają się do odpowiedzialności za parafię i jej dzieła. Przypominamy, że ofiary można przekazywać także na konto parafii z odpowiednim dopiskiem. Numer konta zamieszczony jest na stronie internetowej i w ogłoszeniach papierowych.
  11. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. Do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego”.
  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Adam Ukleja (70 lat) z Łącka. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
  13. Zapowiedzi przedślubne: W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

1) Mateusz Adam SEREMET z Wojnicza i Joanna Magdalena POTONIEC z Maszkowic (1)

1) Michał Jakub MYJAK z Łącka i Gabriela Agnieszka BAZIAK z Woli Kosnowej (2);

1) Wojciech Józef JANCZURA z Zabrzeży i Wioletta Majerska z Łącka (3);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Ogłoszenia społeczne

1. Apelujemy do wszystkich parafian – sadowników i rolników, by opryskiwali sady i pola dopiero późnym popołudniem lub wieczorem, po ustaniu lotów pszczół. Niestosowanie się do obowiązujących przepisów i spowodowanie zatrucia zapylaczy to nie tylko straty w miodzie, pyłku, wosku i wielu innych bezcennych produktów będących często bezcennym lekarstwem, ale przede wszystkim poważne straty gospodarce związane z obniżeniem plonów i mniejszą jego jakością. Biorąc do rąk dorodne jabłko czy inny owoc, pamiętajmy, że jego obecność na naszym stole zawdzięczamy w dużej mierze niestrudzonym w swej pracy pszczołom i innym zapylaczom. Znane jest powszechnie powiedzenie, że gdy zabraknie pszczół, ludzkość nie przeżyje więcej niż 4 lata. Niech to wystarczy za komentarz.
  2. Apelujemy do wszystkich o niewypalanie traw. Proceder ten oprócz strat w przyrodzie (śmierć wielu młodych zwierząt) powoduje poważne zagrożenie dla domów i zagród.