„Róże Różańcowe"

Icon Heading

Róże Różańcowe są grupami modlitewnymi składającymi się z 20 osób, które każdego dnia odmawiają jeden „dziesiątek” Różańca (Ojcze nasz, 10 x Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu). Powstanie Róż Różańcowych wiąże się z Pauliną Jaricot, która tworzyła grupy modlących się na Różańcu ludzi w intencjach misji i misjonarzy. Do dzisiaj Róże Różańcowe w swoich modlitwach uwzględniają przede wszystkim intencje podane na dany miesiąc przez Ojca Świętego oraz intencje misyjne. Otaczają misjonarzy swoją opieką modlitewną, ale też duchową. Włączają się np. w Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary oraz akcję Papieskich Dzieł Misyjnych – „Adomis”, mającą na celu „adoptowanie” jednego z seminariów duchownych na terenach misyjnych.

Skład

Icon Heading

W naszej parafii działa ponad 30 Róż Różańcowych.

Opiekun – ks. dr Czesław Noworolnik

Zmiana tajemnic Różańca – druga niedziela miesiąca po Mszy świętej o godz. 7.00