Informacje podstawowe o grupach

Icon Heading

Grupy parafialne tworzą małe wspólnoty ludzi, którzy poprzez konkretną pracę pragną pogłębiać swoją relację z Panem Bogiem. Pozwalają one na nowo odkryć Jezusa i podążać jego śladami. W tych grupach czeka miejsce dla Ciebie. W dzisiejszym świecie, w którym tak często czujemy się samotni i wyobcowani wspólnota daje szansę odnalezienia własnego miejsca w życiu, odkrycia jego sensu i jego wartości jaką może być praca na rzecz pogłębiania swojej wiary. Pamiętajmy również, że każda wspólnota buduje więzi międzyludzkie, które nie raz mogą przydać nam się w życiu.

„EMAUS”

Icon Heading

To grupa młodzieży ze Szczereża. Opiekunem grupy jest ks. Paweł Przybyło, zaś spotkania odbywają  się w każdy poniedziałek w kaplicy w Szczereżu: o godz. 19:00 – młodsi (Szkoła Podstawowa), o godz. 20:00 – starsi (gimnazjum, szkoła średnia).

Na naszych spotkaniach rozmawiamy o wierze, Panu Bogu, jak również o naszych problemach. Wspólnie oglądamy wartościowe filmy, a jak trzeba to podejmujemy się dzieła pomagania. Ponadto przygotowujemy dekoracje w kaplicy w Szczereżu,  jak również różne nabożeństwa. Czasami zagramy w piłkę, a jak jest piękna pogoda to spotykamy się przy ognisku.  Razem spędzamy czas na modlitwie, rozmowach i zabawach.

„ZAKRĘCENI DLA CHRYSTUSA”

Icon Heading

To grupa w skład której wchodzą w większości młodzi ludzie, którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania.

Spotkania odbywają się w każdy piątek o godz. 19:00 w domu katechetycznym w Łącku.

W I piątki spotykamy się na adoracji o godz. 19:30 i Eucharystii o godz. 20:00.

Opiekunem grupy jest ks. Paweł Przybyło.

„VESTIGIUM”

Icon Heading

To grupa młodzieży powstała z wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży, której celem jak sama nazwa wskazuje jest zostawić po sobie „ślad” w parafii.

Należą do niej ludzie młodzi: gimnazjaliści, licealiści, jak również studenci. Spotkania odbywają się w piątki o godz. 20:00 w domu katechetycznym w Łącku. W ramach naszych spotkań wspólnie czytamy Pismo święte, modlimy się Nieszporami, prowadzimy rozmowy na tematy związane z wiarą, Panem Bogiem i problemami młodzieży. Organizujemy różne akcje ewangelizacyjne. Chcemy schodzić z kanapy i nie przespać swej młodości. W I piątki miesiąca spotykamy się na wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 19:30 i na Eucharystii o godz. 20:00.

Opiekunem grupy jest ks.

„SZKOLNE KOŁO CARITAS”

Icon Heading

To grupa młodych ludzi z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Łącku, którzy chcą pomagać innym. Spotykamy się na naszych comiesięcznych spotkaniach w drugą sobotę miesiąca o godz. 11:00 w sali teatralnej domu katechetycznego w Łącku. Tam wspólnie się modlimy, podsumowujemy akcje i planujemy działania na najbliższy miesiąc. Jako wolontariusze bierzemy udział w różnych działaniach mających na celu posługę wobec osób w potrzebie. Między innymi  staramy się odwiedzać osoby starsze w Przytulisku im. Brata Alberta w Grywałdzie, przy okazji świąt pomagamy różnym rodzinom z naszej szkoły, wspieramy misje przy okazji Tłustego Czwartku, włączamy się w akcję „Znicz Serca”.

Asystentem kościelnym naszego Koła jest ks.