„SNONIF”

Icon Heading

Mamy dość oryginalną nazwę, ale to dlatego, że wspaniale oddaje ona charakter naszej pracy. Jest to oczywiście skrózapraszamy t, jeśli ktoś chciałby poznać jego rozwinięcie to na próby w soboty od 18:30 (po wieczornej Mszy Świętej). Zespół swe początki datuje na 2015 rok. Jesteśmy zbieraniną różnych temperamentów i charakterów. Osobami, które bardziej lub mniej zainteresowały się muzyką religijną (i nie tylko). Szczególną uwagę poświęciliśmy muzyce liturgicznej – to zasługa Diecezjalnych Warsztatów Muzycznych, w których staramy się brać częsty udział. Łączy nas, przede wszystkim chęć wykorzystywania naszych talentów: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Lubimy często się spotykać i stawiać sobie coraz trudniejsze cele. W ten sposób od śpiewania piosenek jednogłosowych przeszliśmy do, o wiele trudniejszych, pieśni polifonicznych z podziałem na głos wiodący i chór. Mimo wszystko, naszym głównym atutem jest po prostu atmosfera. Na próbach, występach czy „posiadówach” chcemy czuć się… dobrze. Staramy się, aby każdy członek zespołu dobrze wiedział, że jest potrzebny i ważny dla każdego z nas. Nie tylko jako sopran, alt, tenor czy bas – ale jako jedyna i niepowtarzalna osobowość, bez której zespół nie byłby jaki jest.

Jeśli ktoś chciałby:

– wykorzystać/ rozwinąć/ odnaleźć swój talent,

– poczuć niemalże rodzinną atmosferę,

– spędzić miło sobotni czas, w oryginalnym towarzystwie,

– poświęcić swój czas i energię, nie tylko dla samego siebie – zapraszamy do nas!

Próby mamy zazwyczaj w soboty o 18:30, w salce „Snonifów” (na piętrze w Domu Katechetycznym).

Grupą opiekuje się ks. Arkadiusz Pisarczyk.

„LOL”

Icon Heading