Porządek nabożeństw

Icon Heading

Różaniec

Róże Różańcowe są grupami modlitewnymi składającymi się z 20 osób, które każdego dnia odmawiają jeden „dziesiątek” Różańca (Ojcze nasz, 10 x Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu). Powstanie Róż Różańcowych wiąże się z Pauliną Jaricot, która tworzyła grupy modlących się na Różańcu ludzi w intencjach misji i misjonarzy. Do dzisiaj Róże Różańcowe w swoich modlitwach uwzględniają przede wszystkim intencje podane na dany miesiąc przez Ojca Świętego oraz intencje misyjne. Otaczają misjonarzy swoją opieką modlitewną, ale też duchową. Włączają się np. w Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary oraz akcję Papieskich Dzieł Misyjnych – „Adomis”, mającą na celu „adoptowanie” jednego z seminariów duchownych na terenach misyjnych.

W naszej parafii działa ponad 30 Róż Różańcowych.

Zmiana tajemnic Różańca – druga niedziela miesiąca po Mszy świętej o godz. 7.00

Opiekun – Ks. Proboszcz – Czesław Noworolnik

Koronka do Miłosierdzia Bożego

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego ma miejsce w każdy piątek przed wieczorną Mszą Świętą.

Litanie

W naszej parafii odmawia się litanie ku czci: Wszystkich Świętych (poniedziałek), Św. Józefa (wtorek), Matki Bożej (środa), Jezusa – Najwyższego Kapłana (czwartek). Litanie są odmawiane przed wieczorną Eucharystią.

Nabożeństwa okresowe

• W każdy I czwartek jest adoracja i modlitwy o powołania do służby Bogu.
  • W I piątki jest rano i wieczorem wotywa O Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
  • W I soboty wotywa o Niepokalanym Sercu NMP .
  • W Wielkim Poście jest Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci, dla starszych i dla młodzieży, w niedzielę dla wszystkich. Są także „Gorzkie Żale”, nabożeństwa majowe, czerwcowe, październikowe oraz Roraty.