Uroczystość Najświętszej Trójcy 22 maja 2016

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są w kościele w Łącku codziennie o godz. 17.30, w kaplicy w Szczereżu również o godz. 17.30 z wyjątkiem niedziel.
2. We wtorek młodzież z Gimnazjum przyjęła sakrament bierzmowania. Życzymy im wszelkich Bożych łask i wytrwałości w pielęgnowaniu darów Ducha Świętego, które otrzymali. Serdecznie dziękujemy rodzicom bierzmowanych za dar złożony dla parafii. Jest nim sygnaturka, którą daje się znak na rozpoczęcie Mszy świętej (1.000zł).
3. Wczoraj w Pasierbcu przyjął święcenia diakonatu pochodzący z Maszkowic Sylwester Pustułka. Z całego serca mu gratulujemy i życzymy opieki Matki Bożej na dalszy czas przygotowań do kapłaństwa.
4. W najbliższą sobotę w tarnowskiej katedrze przyjmie święcenia kapłańskie diakon Jan Maciuszek ze Szczereża.
Powitanie księdza Prymicjanta będzie miało miejsce na granicy parafii na Wolakach o godz. 16.45. Następnie Prymicjant odprawi nabożeństwo majowe w kościele w Łącku o godz. 17.30, po czym uda się na Szczereż. Tam powitanie będzie miało miejsce na granicy Szczereża od strony Czarnego Potoku. Zachęcamy dzieci i młodzież, by uformować grupę rowerzystów w odświętnych strojach, która poprowadzi Prymicjanta do Łącka i na Szczereż.
W niedzielę Msza święta prymicyjna będzie odprawiona w kaplicy na Szczereżu o godz. 12.00. Pół godziny wcześniej uroczyste przywitanie Prymicjanta w kaplicy i krótka akademia.
Ze względu na prymicje nie będzie Mszy świętej w Łącku o godz. 12.00.
Ks. Jan Maciuszek odprawi Mszę świętą prymicyjną w kościele w Łącku na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, w czwartek 2 czerwca o godz. 18.00.
5. We wtorek (24.05) na adorację Najświętszego Sakramentu i wieczorną Mszę świętą zapraszamy szczególnie Bractwo bł. Celestyny oraz rodziny kapłanów i sióstr zakonnych. Będziemy się modlić o nowe powołania z naszej parafii.
6. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało)
Msze święte: 7.00; 9.00 (z procesją); po procesji (około 11.30); 18.00
O godz. 9.00 będzie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich Parafian, a po niej uroczysta procesja. Msza święta za śp. Zofię Więcławek i Katarzynę Mrówka będzie odprawiona po procesji. Przepraszamy za zmianę.
Msze święte na Szczereżu: 7.45 i 16.00 (z procesją)
Procesja

• Trasa: ulicą ks. Piaskowego w kierunku Zespołu Szkół im. Św. Kingi (przy niej pierwszy ołtarz – Szczereż-Dołki); ul. Strażacką (drugi ołtarz na placu przed Unimatem – Maszkowice-Łęgi); na ul. Kościelną (trzeci ołtarz przy pomniku – Łącko-Kiczonki); w stronę kościoła (czwarty ołtarz przy krzyżu na placu kościelnym – Czerniec-Byniowa). Prosimy Parafian o udekorowanie również swoich domów.
  • Zapraszamy na procesję wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci I-komunijne w ubrankach, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, ministrantów, DSM, lektorów, feretrony i sztandary, orkiestrę, górali w strojach regionalnych…, po prostu wszystkich. Udział w procesji jest świadectwem naszej wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
  • Składka w Boże Ciało jest przeznaczona na hospicja i wyznaczone przez Kurię cele charytatywne.
  • O godz. 17.00 w kościele w Łącku odbędzie się modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem ze śpiewem pieśni uwielbienia, na które serdecznie zapraszamy.
  • Próba dla dzieci sypiących kwiaty z klas 0 i I odbędzie się w poniedziałek i środę o godz. 16.30.
  • W Oktawie Bożego Ciała procesja w dni powszednie o godz. 17.45, na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu. Na Szczereżu, w dni powszednie, procesja również o godz. 17.45 przed Mszą świętą.

7. Zbiórka ministrantów na Szczereżu – piątek o godz. 15.00.
8. Zachęcamy do zapisania się na parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, która odbędzie się w sobotę 11 czerwca 2016. Będzie to pielgrzymka autokarowa. Zapisy do końca maja w kancelarii parafialnej. Koszt 10zł.
9. Zapowiedzi przedślubne:
Theodoros FOTOPOULOS z Grecji         –          Maria Monika BOBER z Łącka
Mariusz FRANCZYK z Zalesia                –          Edyta PODOBIŃSKA z Łącka
Paweł GROMALA z Zarzecza                  –          Weronika TWARDOWSKA z Maszkowic
Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!
10. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę na organizację Światowych Dni Młodych oraz na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Ekwadorze. Dziękujemy za ofiary w kopertach na prace remontowe z adresów Maszkowice 149 i Czerniec 62.

11. Komputerowe badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego odbędzie się 8 czerwca 2016 roku (środa) w Ośrodku Zdrowia KLAG-MED. w Łącku 662 w godz. 14.00-16.00. Zapisy w Ośrodku Zdrowia (tel. 18-444-60-24) lub osobiście. Zaprasza firma OKO-LUX s.c.
12. W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Maria Cieśla z Łącka (ul. Krakowska) oraz śp. Anna Stachoń również z Krakowskiej. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 13.00. Polećmy je miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!