9 Niedziela zwykła 29 maja 2016

1. Przed nami ostatnie dwa dni maja. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są w kościele w Łącku codziennie o godz. 17.30, w kaplicy w Szczereżu również o godz. 17.30. Po odśpiewaniu Litanii Loretańskiej będziemy uczestniczyć w procesji eucharystycznej z okazji Oktawy Bożego Ciała. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
2. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 17.00 będzie błogosławieństwo malutkich dzieci. Procesja eucharystyczna odbędzie się o godz. 17.45. Uroczystą Mszę świętą prymicyjną o godz. 18.00 odprawi ks. Jan Maciuszek. Po Mszy świętej Ksiądz Prymicjant udzieli błogosławieństwa nam wszystkim, a później odbędzie się błogosławieństwo wszystkich dzieci i poświęcenie wianków. Dla dzieci przygotowana będzie „słodka niespodzianka”. Serdecznie zapraszamy!
3. Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknej oprawy liturgii i procesji w uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, dzieciom I-Komunijnym z ich rodzicami, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwoneczkami i ich rodzicom, siostrom zakonnym, a zwłaszcza s. Jadwidze, która przygotowała dzieci do sypania kwiatów, s. Krystynie za udekorowanie kościoła. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Szczereża-Dołków, Maszkowic-Łęgu, Łącka-Kiczonek i Czerńca-Byniowej, którzy przygotowali piękne i jakże wymowne ołtarze na procesję. Dziękujemy Akcji Katolickiej za ułożenie przepięknego dywanu z kwiatów. Dziękujemy orkiestrze. Dziękujemy wszystkim niosącym feretrony i sztandary, a także Panom niosącym baldachim. Dziękujemy wszystkim uczestnikom procesji.
Niech Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie będzie dla Was źródłem miłości i pokoju!
4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tego powodu nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również I piątek miesiąca czerwca, który poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie o godz. 17.45, na zakończenie adoracji, będziemy modlić się Litanią do Serca Pana Jezusa.
5. I piątek miesiąca:

Spowiedź w środę, czwartek i piątek rano przed Mszą świętą i wieczorem od godz. 17.00, na Szczereżu w piątek o 15.30
Ze względu na spowiedź w środę, czwartek i piątek kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 7.00-8.00
Młodzież zapraszamy w piątek na Adorację o godz. 19.30, po niej Msza święta. Po Mszy świętej z parkingu przy kościele wyjedzie pielgrzymka młodzieży na spotkanie w Lednicy.
Odwiedziny chorych z Komunią świętą w sobotę od godz. 8.15. Ks. Paweł odwiedzi chorych w czwartek od godz. 8.15.

6. I sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu zapraszamy szczególnie wszystkie matki w stanie błogosławionym. Po Mszy świętej rano i na zakończenie adoracji wieczorem będzie udzielane błogosławieństwo matek oczekujących narodzin swoich dzieci.
7. W sobotę po wieczornej Mszy świętej w Domu Katechetycznym odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym miesiącu przyjmą sakrament chrztu świętego.
8. Zachęcamy do zapisania się na parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, która odbędzie się w sobotę 11 czerwca 2016. Będzie to pielgrzymka autokarowa. Zapisy do końca maja w kancelarii parafialnej. Koszt 10zł.
9. Również 11 czerwca młodzież, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania udaje się z ks. Pawłem na Diecezjalne Dziękczynienie za Bierzmowanie do Starego Sącza. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.30.
10. Egzamin do bierzmowania dla młodzieży klas II Gimnazjum odbędzie się 18 czerwca według następującego porządku:
godz. 8.00            – klasa IIa
godz. 9.00            – klasa IIb
godz. 10.00          – klasa IIc
godz. 11.00          – klasa IId
godz. 12.00          – klasa IIe
Zwracamy się z prośbą, by w egzaminowi towarzyszyli rodzice kandydatów do bierzmowania.
11. Zapowiedzi przedślubne:
Mariusz FRANCZYK z Zalesia                –          Edyta PODOBIŃSKA z Łącka
Paweł GROMALA z Zarzecza                  –          Weronika TWARDOWSKA z Maszkowic
Sylwester DYBA z Grabowej                    –          Agata JASIURKOWSKA z Łącka
Tomasz LESZKO z Maszkowic                –          Katarzyna SOBOLEWSKA z Tomaszowa
Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!
12. Parafia organizuje turniej tenisa stołowego o Puchar Proboszcza. Rozgrywki odbędą się 18 czerwca o godz. 15.00 na hali sportowej w Łącku. Informacje i zapisach i szczegóły rozgrywek oraz kategorie wiekowe znajdziemy na plakatach.
13. W środę swoje imieniny będzie obchodził ks. Konrad Kupiec. Z tej okazji składamy mu najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa oraz radości z pracy duszpasterskiej w Łącku.
14. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę oraz w Boże Ciało na hospicja. Dziękujemy za ofiary w kopertach na prace remontowe z adresów Łącko 583, 448, 175, 9, 449, 462, 185, Czerniec 120, 46, Maszkowice 130, 83, Państwo B.Z. Liwerscy oraz Przedszkole „Promyczek”.
15. Intencje pogrzebowe:
Śp. Maria Jasiurkowska    – 30 int. (greg)            – ks. Luca Bovio (PDM)                    –          1-30.06
Śp. Władysław Sopata    – 30 int. (greg)            – ks. Dariusz Konieczny (SKEP)      –          1-30.06
Śp. Władysław Sopata    – 30 int. (greg)            – ks. Janusz Milanowski (Kamerun)   –          1-30.06
Śp. Maria Cieśla             – 30 int. (greg)            – ks. Piotr Nowak (WSD)                  –          1-30.06
Śp. Anna Stachoń           – 30 int. (greg)            – ks. Szymon Pietryka (CFM)          –          1-30.06
16. W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Janina Zabłocka z Łącka. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.00. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!