Wniebowstąpienie Pańskie – 8.05.2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są w kościele w Łącku codziennie o godz. 17.30, w kaplicy w Szczereżu również o godz. 17.30 z wyjątkiem niedziel.
  2. Bardzo dziękujemy dzieciom klas II za uczestniczenie w nabożeństwach Białego Tygodnia. Zachęcamy, by nadal przychodziły na majówki i przyjmowały Komunię świętą. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci I-Komunijnych za dary dla parafii: w Łącku – pojemnik na wodę święconą (1800 zł), z którego będzie można korzystać w przedsionku kościoła; na Szczereżu – tron pod monstrancję (570 zł).
  3. Trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego i bierzmowaniem. Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy na nabożeństwa o godz. 17.30. Spowiedź dla młodzieży przystępującej do bierzmowania będzie w piątek o godz. 17.00. Ich rodziny i świadków prosimy o przystąpienie do spowiedzi w innym terminie. Spowiadamy codziennie rano 6.00-6.30 i popołudniu 17.00-18.00. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp Leszek Leszkiewicz we wtorek (17.05) o godz. 18.00.
  4. Jutro liturgiczna uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski i naszej Diecezji.
  5. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. W tym roku będzie je prowadził i kazania głosił dyrektor Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej „Biblos”, ks. prałat Jerzy Zoń. Procesja z różańcem fatimskim odbędzie się po Mszy świętej wieczornej. Do niesienia figury Matki Bożej prosimy członków Róż Różańcowych: 38 (zelator Józef Kasprzak), 37 (zelatorka Genowefa Myjak), 35 (zelator Leszek Biskup) i 34 (zelator Andrzej Mikołajczyk).
  6. Również w piątek o godz. 20.00 w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie z wolontariuszami Światowych Dni Młodych.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia kończy się również okres wielkanocny i czas Komunii świętej wielkanocnej, nakazanej przez przykazanie kościelne. Jeśli ktoś jeszcze nie wypełnił tego obowiązku prosimy nie zwlekać. Podczas Mszy świętej o godz. 9.00 będziemy modlić się szczególnie za sadowników i rolników  z okazji Święta Kwitnącej Jabłoni.
  8. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy świętej w oprawie góralskiej. Zapraszamy natomiast mieszkańców Zawodzia na Mszę świętą przy kapliczce na Cebulówce o godz. 16.00, podczas której będziemy się modlić o urodzaje.
  9. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Przygotowujących poszczególne ołtarze prosimy o kontakt z kapłanami:

I ołtarz       –          Szczereż-Dołki        – ks. Konrad             (temat: Eucharystia)

II ołtarz      –          Maszkowice-Łęgi     – ks. Paweł               (temat: Światowe Dni Młodych)

III ołtarz     –          Łącko-Kiczonki        – ks. Tomasz            (temat: Chrzest)

IV ołtarz    –          Czerniec-Byniowa   – ks. Proboszcz       (temat: Miłosierdzie)

10. Zapowiedzi przedślubne:

v  Michał ŻYTKOWICZ z Piwnicznej          –          Alina SEJUD z Łącka

v  Artur GŁUC z Łącka                                   –          Patrycja DYBIEC z Czarnego Potoku

v  Wojciech SYJUD z Ochotnicy Dolnej     –          Klaudia STRĄCZEK z Łącka

v  Paweł DAMASIEWICZ z Bartkowej        –          Anna CEBULA z Czerńca

v  Theodoros FOTOPOULOS z Grecji         –          Maria Monika BOBER z Łącka

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!

11. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i 3 maja na składkę. Dziękujemy za ofiary w kopertach na prace remontowe z adresów Łącko 450, 478, 549, 560, 565, 610, 695, Czerniec 26, 146 i Maszkowice 215.

12. Odpowiadając na apel Ojca Świętego w przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszki na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze, gdzie zginęło około 660 osób, a prawie 30.000 zostało rannych.

13. Nasza parafia organizuje dla młodzieży wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 4 czerwca. W planach jest również zwiedzenie katedry w Gnieźnie i sanktuarium w Licheniu. Koszt wyjazdu – 100 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Pawła do 15 maja.

14. W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Władysław Sopata z Łącka – Dunajczysk. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!