Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 08.12.2019

• Przeżywamy 2 Niedzielę Adwentu. Po Mszy świętej porannej zmiana tajemnic różańca.

• Spotkanie „Parafialnego Zespołu Synodalnego” w środę po Mszy św. wieczornej.

• W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:

– piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. To także dzień modlitw
w intencji ofiar stanu wojennego

– sobota – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

• Zapraszamy na Msze święte roratnie codziennie w dni powszednie o godz. 6.30. Na Szczereżu roraty w środy o godzinie 17.00. Cieszymy się liczną obecnością dzieci na roratach. Rodzicom i dziadkom dziękujemy za troskę.

• W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne i wigilijne świece Caritas małe – 5 zł, duże – 15 zł.

• Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi na wschodzie. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na inwestycje parafialne.

• W niedzielę „Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa” będziemy dziękować Bogu za małżeństwa obchodzące w tym roku swoje Jubileusze. Z tej okazji bardzo prosimy, by do kancelarii parafialnej w tym tygodniu zgłosić Jubilatów świętujących 15-to, 25-cio oraz 50-cio lecie swojego małżeństwa. Specjalna Msza święta w intencji wszystkich Jubilatów zostanie odprawiona 29 grudnia o godzinie 10.30. Podczas niej małżonkowie odnowią swoją przysięgę małżeńską.

• Bardzo prosimy, by wszystkie sprawy w kancelarii parafialnej w miarę możliwość załatwić w najbliższym tygodniu ze względu na rozpoczynające się spowiedzi w innych parafiach dekanatu.

• Zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. i ich rodziców na spotkanie w kościele we wtorek o 17.40.

• Zbiórka aspirantów w Łącku we wtorek o 15:50, w Szczereżu w piątek o 16:15.

• Przypominamy o paczkach na jabłka, które są do odebrania przy plebanii.

• Zwracamy się z wielką prośbą do mieszkańców Zawodzia Maszkowickiego o choinki na wystrój kościoła. Prosimy o wcześniejszy kontakt z ks. Proboszczem przed dostarczeniem choinek. Na Szczereżu prosimy o choinki mieszkańców z rejonu – od P. Kurnyty do P. Koszuta (Rejon Kamieńce).

• Zebranie Parafialnego Caritas w środę po wieczornej Mszy św.

• Zwracamy się z serdeczna prośbą do rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży, że teren wokół Plebanii, Domu Parafialnego, a zwłaszcza wokół kościoła nie jest odpowiednim miejscem na organizowanie wyścigów i popisów rowerowych oraz bitew śnieżnych. Prosimy, by uszanować pracę włożoną w odśnieżanie.

• Chętnych do pomocy w przygotowaniu tradycyjnej szopki bożonarodzeniowej w kościele prosimy o kontakt z ks. Rafałem.

• W ubiegłą sobotę nastąpiła zmiana we wspólnocie Sióstr Służebniczek. Dziękujemy Siostrze Barbarze za Jej posługę w naszym kościele i w kancelarii. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Siostrę Helenę. Nasza wdzięczność i życzliwość niech wyrazi się w pamięci modlitewnej wobec sióstr. Polecajmy nasze siostry i ich posługę przez wstawiennictwo Bł. Celestyny Faron.

• Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za podjętą służbę przy naszym gorącym kubku. Przypominamy, że nasza inicjatywa jest otwarta dla wszystkich chętnych. Bardzo prosimy o włączenie się w tę akcję tych mam, które dysponują rano czasem. Pomoc potrzebna jest przy wydawaniu gorącej herbaty, którą przygotowują Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

• W najbliższą sobotę w kilku miejscach naszej diecezji odbędzie się doroczny dzień skupienia dla samorządowców i pracowników administracji samorządowej. Jest on przejawem troski Kościoła o duchowe dobro tych, którzy w ten sposób posługują lokalnej społeczności. Otoczmy to wydarzenie naszą modlitwą prosząc o dary Ducha Świętego dla wszystkich zaangażowanych w działanie instytucji samorządowych.

• Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in. niezwykła historia niewidomej kobiety, która zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę z Indii oraz o marnowaniu jedzenia, które stało się wielkim problemem również w Polsce.

• Zapowiedzi przedślubne:

Mirosław SOBCZAK ze Szczereża – Lucyna MORDARSKA z Gabonia
Jeśli ktoś zna fakty i okoliczności, które mogą być przeszkodą w zawarciu tego małżeństwa, to prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej

• Intencje pogrzebowe:

śp. Piotr Kałużny                    15.12.2019-13.01.2020          ks. Piotr Maśnica (Niemcy)