Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Zwykła

3 Luty 2019

Intencja ogólna:                  Aby z wielkodusznością  były otaczane opieką ofiary handlu ludźmi, przymusowej prostytucji i przemocy

 1. Przeżywamy dziś 4 niedzielę zwykłą. Za tydzień po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańca. Rejonowy duszpasterz osób niepełnosprawnych zaprasza dzisiaj do Łącka na Mszę świętą o godzinie 15.00, a po niej na spotkanie integracyjne do domu katechetycznego.
 2. Wczoraj rozpoczął się miesiąc luty, który poświęcony jest modlitwom za konających. Polecajmy ich zwłaszcza podczas codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. W ciągu tygodnia wspominać będziemy:
 • Wtorek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy (po Mszach świętych błogosławieństwo chleba, wody i soli)
 • Środa – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników
 • Pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy we wtorek o 17.40 na wspólną adorację i Mszę świętą. Spotkanie na Szczereżu w środę o godzinie 18.00
 2. W przyszłą niedzielę w godz. 8.00-13.00 w Zespole Szkół im. Św. Kingi odbędzie się kolejna akcja oddawania krwi „Uratuj Choć Jedno Życie”. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy i prosimy pamiętać o zabraniu dowodu osobistego.
 3. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie osób chętnych do zaangażowania się w organizację Świętojańskich Dni Rodzin. Zapraszamy do domu katechetycznego na godzinę 19.00
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnich dniach złożyli dodatkowo ofiary na stacje drogi krzyżowej, które umieszczone zostaną wokół naszej świątyni. Dziękujemy Różom Żywego Różańca za ofiary złożone w ostatnich dniach na rzecz misji: Pierwszej Róży Kobiet oraz Trzeciej  i Piątej  Róży Matek. Dziękujemy także innym Różom zarówno Mężczyzn jak i Kobiet za ofiary składane w ostatnich tygodniach. Z muru kościelnego usunięte zostały figury św. Michała Archanioła oraz św. Józefa. Zostaną one poddane osuszeniu, a następnie renowacji. Osoby posiadające fotografie lub filmy na których widnieje szczegółowy obraz figur, proszone są o zgłoszenie się do księdza proboszcza.
 5. Organizujemy tygodniową pielgrzymkę do Medjugorie. W programie oprócz dłuższego pobytu i modlitwy w sanktuarium, także m.in. zwiedzanie Dubrownika, Zagrzebu, Budapesztu. Koszt 550 zł + 250 Euro. Wyjazd w dniach 14 maja – 20 maja 2019 roku. Zapisy w kancelarii parafialnej do 13 kwietnia. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej oraz Facebooku
 6. Pani Anna Muszyńska zaprasza chętne dzieci na próbę scholki w każdą niedzielę do domu katechetycznego na godzinę 11.00
 7. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in. artykuł o sensie nagłej śmierci, nawróceniu z nienawiści i potrzebie przebaczenia. Znajdziemy też sporo informacji z wydarzeń w diecezji tarnowskiej, a także niezwykle interesujące zwierzenia sióstr zakonnych opowiadających historię swoich powołań do zgromadzeń zakonnych
 8. Wczoraj odeszła do wieczności śp. Katarzyna Ochoda z Czerńca. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 14.00. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…
 9. Intencje pogrzebowe:

Śp. Maria Faron            3.02-4.03.2019                   O. Gracjan Bernardyn (Ukraina)

Śp. Maria Faron            3.02-4.03.2019                   ks. Mariusz Bakalarz (Częstochowa)

Śp. Maria Faron            3.02-19.02.2019                 ks. Marek Ustroński (Częstochowa)

Śp. Stanisława Myjak  3.02-4.03.2019                   O. Paweł Bernardyn (Ukraina)

Śp. Stanisława Myjak  3.02-4.03.2019                   ks. Ivo Stronckis (Częstochowa)

Śp. Helena Faron         3.02-4.03.2019                   ks. Maksymilian Park (Częstochowa)

Śp. Franciszek Lipień  3.02-4.03.2019                    ks. Tadeusz Gacia (Częstochowa)

Śp. Zbigniew Janczura               6.02-7.03.2019                   ks. Piotr Zaborski (Częstochowa)

 

 1. Zapowiedzi przedślubne:

 

DYBIEC Andrzej z Łącka                     –          OWSIANKA Sylwia z Łącka

 

ZABRZESKI Mirosław z Tylmanowej –          KLIMEK Angelika z Maszkowic