OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 kwietnia 2015

1.    Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. W szczególny sposób otaczamy modlitwą naszych kleryków przygotowujących się do kapłaństwa w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Jeden z nich przygotowuje się do przyjęcia święceń diakonatu.
Dlatego też, zgodnie z przepisem Prawa Kanonicznego podaje się do wiadomości, że alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, Jan MACIUSZEK, ur. 23 lutego 1991 roku w Nowym Sączu, pochodzący z naszej parafii, jest kandydatem do przyjęcia święceń Diakonatu w dniu 23 maja 2015 roku.
Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu tych święceń, jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym księdza proboszcza.
Dziękując Bogu za wielki dar Kapłaństwa, módlmy się gorąco w intencji naszego rodaka, który przygotowuje się do przyjęcia święceń Diakonatu.

2.    W piątek rozpoczynają się nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież.
W kaplicy w Szczereżu majówki będą również odprawiane codziennie o godz. 17.30 z wyjątkiem niedziel i I piątku.

3.    Polscy biskupi diecezjalni podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja 2015r.

4.    I piątek miesiąca:
Spowiedź w środę, czwartek i piątek rano przed Mszą świętą i wieczorem od godz. 17.00, na Szczereżu w piątek o 15.30.
Ze względu na spowiedź w środę, czwartek i piątek kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 7.00-8.00
Odwiedziny chorych z Komunią świętą przez wszystkich księży w piątek od godz. 8.00.
Msza święta dla młodzieży  – piątek o godz. 20.00
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i na Mszę świętą. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wygradzającej za grzechy nas samych i całego świata.

5.    I sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Serdecznie zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej.
Nabożeństwa Fatimskie, na prośbę Parafian, będziemy odprawiać w każdy 13 dzień miesiąca od maja do października. Już dzisiaj na nie zapraszamy.

6.    W sobotę Msza święta dla Ochotniczych Straży Pożarnych o godz. 15.00 z okazji święta ich patrona – św. Floriana. Jednocześnie serdecznie dziękujemy OSP w Maszkowicach za wydatną pomoc w przeprowadzeniu procesji na Górę Zyndrama w ostatnią sobotę.

7.    W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odbędzie się uroczysta Msza święta podczas której dzieci ze Szkół Podstawowych w Łącku i Maszkowicach przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą. Z tego powodu nie będzie Mszy świętych o godz. 10.30 i 12.15.
Spowiedź dla dzieci I-Komunijnych i ich rodziców będzie w sobotę (2 maja) o godz. 9.00.

8.    Intencje pogrzebowe:
Śp. Maria Konopka        – greg            – ks. Marian Sajdak (Madagaskar)          – 27.04-26.05
Śp. Jan Podobiński       – greg            – ks. Rafał Kipigroch (Peru)                     – 27.04-26.05
Śp. Jan Faron                 – greg            – ks. Tomasz Cieniuch (Peru)                 – 27.04-26.05
Śp. Jan Faron                 – greg            – ks. Joachim Leszczyna (Madagaskar)            – 1-30.05
Śp. Jan Faron                 – 25 int.         – ks. Tomasz Kania (Kongo)                                – 1-25.05
Śp. Antoni Faron            – greg            – ks. Piotr Kemnitz (Madagaskar)                        – 1-30.05
Śp. Antoni Faron            – 12 int.         – ks. Dariusz Chałupczyński (Kamerun)           – 1-12.05