OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 3 maja 2015

1.    Dzisiaj w naszym kościele dzieci ze Szkół Podstawowych w Łącku i Maszkowicach przyjmą I Komunię świętą. Polecajmy dzieci i ich rodziców Panu Bogu i opiece Matki Bożej.

Serdecznie zapraszamy dzieci I-Komunijne wraz z rodzicami na „Biały Tydzień”, czyli nabożeństwa majowe z kazaniem o godz. 17.30 i Msze święte dla dzieci.

2.    W przyszłą niedzielę w kaplicy w Szczereżu o godz. 11.00 odbędzie się uroczysta Msza święta, podczas której dzieci ze Szczereża przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą.
Spowiedź dla dzieci I-Komunijnych i ich rodziców będzie w sobotę (9 maja) o godz. 9.00.

3.    W najbliższym tygodniu będziemy wspominać w liturgii:
– środa – św. Apostołów Filipa i Jakuba
– piątek – św. Stanisława, biskupa i męczennika
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

4.    Ze względu na uroczystość św. Stanisława w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

5.    W środę o godz. 19.00 na plebanii odbędzie się spotkanie dotyczące Świętojańskich Dni Młodych. Na to spotkanie prosimy wszystkich zaproszonych oraz Radę Parafialną.

6.    W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy młodzież ze Szczereża na adorację Najświętszego Sakramentu, później na majówkę i Mszę świętą.

7.    W piątek obchodzić będziemy 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą wieczorną ofiarowaną w intencji Ojczyzny oraz wszystkich, którzy oddali swoje życie za Polskę.

8.    Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież.
W kaplicy w Szczereżu majówki będą również odprawiane codziennie o godz. 17.30
z wyjątkiem niedziel.
Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w nabożeństwie w kościele zachęcamy do modlitwy przy kapliczkach.

9.    Dziewczynki z DSM wyjeżdżają z s. Jadwigą na Diecezjalne Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej, które będzie miało miejsce w Starym Sączu w sobotę (9 maja). Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 9.00.

10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

11. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Nowenna przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy w niedziele na Mszę świętą
o godz. 10.30, po której będzie nabożeństwo nowennowe, a w dni powszednie na godz. 17.30. Udział w nowennie jest wyrazem wiary i miłości do Boga, który w swojej łaskawości zsyła na nas Ducha Uświęciciela. Trzeba więc okazać Bogu swoją wiarę, a także pragnienie przyjęcia darów Ducha Świętego. Trzeba również dać świadectwo, że rzeczywiście nam na tym zależy. Dlatego też udział w nowennie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania z naszej parafii jest OBOWIĄZKOWY!

12.  W przyszłą niedzielę również odbędą się wybory na Prezydenta Polski. Zachęcamy wszystkich do wzięcia w nich udziału. Jest to przecież nasz obywatelski i patriotyczny obowiązek. Niech decyzje podjęte w ostatnich miesiącach przez parlament i podpisane przez urzędującego Prezydenta pomogą nam w dokonaniu dobrego wyboru, zgodnego z sumieniem człowieka wierzącego.

13. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne
w Tarnowie oraz za ofiary na kwiaty z ul. Krakowskiej.

14. Intencje pogrzebowe:
Śp. Ryszard Kaczor                   – greg.           – ks. Piotr Nowak (WSD)                          – 7.05-5.06

15. Na zebraniu w Szczereżu została podjęta decyzja o podjęciu prac przy elewacji kaplicy oraz malowania wnętrza kaplicy. Po wykonaniu projektu elewacji i zgromadzeniu kilku wycen dokonanych przez firmy podejmiemy decyzję o wyborze firmy oraz o wysokości składek na ten cel.

16. Ogłoszenie Wójta Gminy Łącko:
Wójt Gminy Łącko informuje o przystąpieniu Gminy Łącko do Projektu „Pierwszy dzwonek” polegającego na udzieleniu wsparcia w roku szkolnym 2015/2016 uczniom z rodzin wielodzietnych 3+, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 684zł. Zainteresowanych prosimy o złożenie deklaracji uczestnictwa w projekcie w Ośrodku Pomocy Społecznej w Łącku w terminie do 15 maja 2015.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariana Mozdyniewicza z Łącka. Wczoraj zmarł śp. Adam Kucharski z Łącka. Jego pogrzeb odbędzie w poniedziałek o godz. 15.00. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!