25 NIEDZIELA ZWYKŁA 20 września 2015

1. Dzisiaj odpust w Czarnym Potoku. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Andrzeja Jeża o godz. 11.00. Piesza pielgrzymka z wieńcami wyrusza z kościoła o godz. 8.30. Serdecznie dziękujemy wszystkim,  którzy wykonali piękne wieńce dożynkowe. Dziękujemy również wszystkim pielgrzymom, którzy ofiarują swój trud w intencjach naszej parafii.
2. Spotkania grup parafialnych
Dziewczęca Służba Maryjna                    – czwartek                o godz. 15.30
Ministranci                                                 – wtorek                    o godz. 16.00
Lektorzy                                                      – wtorek                    o godz. 18.30
Ministranci na Szczereżu                        – piątek                     o godz. 16.00
Schola dziecięca                                         – sobota                    o godz. 11.00
Grupa młodzieżowa                                   – piątek                     o godz. 19.00
Grupa młodzieżowa na Szczereżu         – poniedziałek         o godz. 19.30
Chór parafialny                                           – wtorek i piątek     o godz. 18.30
Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 15.30 w Domu Katechetycznym, a na Szczereżu w piątek o godz. 15.30. Zachęcamy wszystkich chłopców z klasy III, a także starszych do zapisania się do ministrantów. Jest to bardzo piękna służba Panu Bogu. Rodziców prosimy o zachęcenie swoich synów.
3. W najbliższy czwartek (24.09) zapraszamy na adorację i Mszę świętą, podczas których przez wstawiennictwo bł. Celestyny Faron będziemy prosić Boga za kapłanów i siostry zakonne oraz o nowe powołania do służby Bogu w Kościele. Zapraszamy rodziny kapłanów i sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii, Bractwo bł. Celestyny i wszystkich jej czcicieli.
4. Wszystkich, którzy chcieliby się zaangażować jako wolontariusze w akcji „Szlachetna paczka” zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym. Wolontariusze muszą być pełnoletni!
5. Również w sobotę w Krynicy odbędzie się kolejne Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodych pod hasłem: „Synaj – wyrusz z nami na Górę Przymierza”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00, a zakończy około godz. 22.00. Młodzież, która chciałby wziąć udział w tym spotkaniu prosimy o zgłoszenie u ks. Pawła do środy. Opłata za autobus wynosi 5 zł od osoby.
6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła. Kazania na wszystkich Mszach świętych głosił będzie ks. Prałat Jacek NOWAK, proboszcz parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach, wieloletni wychowawca i rektor w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.
Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00, na którą zapraszamy wszystkich Parafian. Zachęcamy do przygotowania sztandarów i feretronów. Prosimy również o przyjście w strojach regionalnych.
Ze względu na odpust nie będzie w kościele w Łącku Mszy świętych o godz. 10.30 i 12.15 oraz w kaplicy na Szczereżu o godz. 11.15.
7. W przyszłą niedzielę odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. Rozpocznie się o godz. 14.30 w Domu Parafialnym.
8. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w październiku. Spotkania będą miały miejsce w Domu Katechetycznym w dniach 3, 10, 17 i 24 października w godz. 18.00-20.00. Zapisy na kurs podczas pierwszego spotkania.
9. Również w przyszłą niedzielę chcemy, jak w zeszłym roku, połączyć się w modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia niosąc światu Iskierkę Miłosierdzia. W tym roku mamy dodatkową intencję o pokój na świecie, o który trzeba usilnie prosić Boga. Dlatego na godz. 15.00 zapraszamy w cztery miejsca naszej parafii:
Maszkowice             – mostek na drodze do szkoły
Czerniec                     – przy kapliczce Matki Bożej
Łącko                          – plac przy przystanku PKS
Szczereż                    – przy kaplicy
10. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów remontu kaplicy w Szczereżu. Na składkę w Łącku zebrano 8.000 zł. Dziękujemy również mieszkańcom Szczereża za złożone ofiary z poszczególnych rejonów. Dziękujemy również za ofiary w kopertach z adresów: Łącko 254, 522, 621 i Maszkowice 30.
Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
11. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze na przyszły rok. Duże w cenie 20 zł, ścienne w cenie 5 zł, oraz kalendarze misyjne w cenie 5 zł.
12. Ogłoszenie Wójta Gminy Łącko:
Wójt Gminy Łącko uprzejmie przypomina właścicielom plantacji porzeczki czarnej, że do 30.09.2015 mogą składać wnioski o wsparcie w wysokości 600 zł/ha. Należy je składać do Powiatowego Biura ARiMR w Nowym Sączu, a dla ułatwienia od poniedziałku 21.09.2015 można będzie skorzystać z pomocy w wypełnienie wniosku w siedzibie ODR w Łącku, zlokalizowanego przy zajezdni autobusowej.
13. Sołtysi wsi uprzejmie informują, że odbędą się zebrania wiejskie, na których zostaną podjęte uchwały w sprawie podziału środków funduszu sołeckiego na rok 2016:
Czerniec – 23.09.2015 (środa) o godz. 19.00 w remizie OSP Czerniec
Maszkowice – 24.09.2015 (czwartek) o godz. 18.00 w remizie OSP Maszkowice