26 NIEDZIELA ZWYKŁA 27 września 2015

1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła. Serdecznie dziękujemy ks. Prałatowi Jackowi NOWAKOWI, proboszczowi parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach, za wygłoszone dzisiaj kazania oraz przewodniczenie sumie odpustowej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości: kapłanom z naszego dekanatu, siostrom zakonnym, orkiestrze, kapeli, niosącym sztandary i feretrony, pięknie ubranym w stroje regionalne góralom oraz wszystkim Parafianom. Niech nasz święty Patron wyprasza dla nas wiele łask, a zwłaszcza niech nas broni przed atakami szatana.
Ze względu na odpust nie będzie dziś Mszy świętych o godz. 10.30 i 12.15 oraz w kaplicy na Szczereżu o godz. 11.15.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę wspólnie pielgrzymowali do Matki Bolesnej w Czarnym Potoku. Szczególne podziękowania kierujemy do osób które wykonały i niosły piękne wieńce dożynkowe.

3. Dzisiaj odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. Rozpocznie się o godz. 14.30 w Domu Parafialnym, a o godz. 15.30 Msza święta dla narzeczonych.

4. Również dzisiaj chcemy, jak w zeszłym roku, połączyć się w modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia niosąc światu Iskierkę Miłosierdzia. W tym roku mamy dodatkową intencję o pokój na świecie, o który trzeba usilnie prosić Boga. Dlatego na godz. 15.00 zapraszamy dziś w cztery miejsca naszej parafii:
Maszkowice             – mostek na drodze do szkoły
Czerniec                    – przy kapliczce Matki Bożej
Łącko                         – plac przy przystanku PKS
Szczereż                    – przy kaplicy

5. W czwartek rozpoczynamy Październikowe Nabożeństwa Różańcowe. Dzieci zapraszamy w dni powszednie na godz. 16.00, młodzież i dorosłych zapraszamy na godz. 17.30. Na Szczereżu Różaniec pół godziny przed mszą.
O przygotowanie rozważań i prowadzenie modlitwy różańcowej w kościele w najbliższym tygodniu prosimy następujące grupy parafialne:
Czwartek                  Grupa Modlitewna Dorosłych
Piątek                        22 Róża
Sobota                      Siostry zakonne
Rozpiska nabożeństw różańcowych na pozostałe dni znajduje się w gablocie. Prosimy również aby wyznaczone grupy, zgłaszały się do zakrystii w danym dniu przed różańcem.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
W I czwartek miesiąca – będziemy modlić się za kapłanów i za kleryków pochodzących z naszej parafii oraz o nowe powołania. Zapraszamy na adorację i nabożeństwo różańcowe.

7. Również w I czwartek, na godz. 18.00 zapraszamy na różaniec i Mszę św. przy kapliczce w Czerńcu z okazji zakończenia jej renowacji.

8. I piątek miesiąca:
Spowiedź: w środę, czwartek i piątek rano przed Mszą świętą i wieczorem od godz. 17.00, w Szczereżu w piątek o 15.30.
Ze względu na spowiedź w środę, czwartek i piątek kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 7.00-8.00
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu , różaniec i na Mszę świętą. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wygradzającej za grzechy nas samych i całego świata.
W piątek gościć będziemy ks. Kazimierza Stempniowskiego – misjonarza, pracującego od 9 lat w Boliwii, który podzieli się z nami swoimi przeżyciami związanymi z pracą misyjną.
Młodzież w I piątek zapraszamy o godz. 19.30 na modlitwę różańcową w różnych językach w ramach przygotowań do ŚDM w Krakowie. Po różańcu msza św.

9. Kapłani odwiedzą chorych z Komunią świętą w sobotę po pierwszym piątku od godz. 8.15.

10.  I sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu zapraszamy szczególnie wszystkie matki w stanie błogosławionym. Po mszy świętej rano i na zakończenie adoracji wieczorem, będzie udzielane specjalne błogosławieństwo dla matek oczekujących narodzin swoich dzieci.

11. Na prośbę i życzenie księdza biskupa Ordynariusza w I soboty każdego miesiąca po Mszy św. wieczornej będą się odbywały w naszej parafii Katechezy przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych. Katecheza ta jest obowiązkowa dla chrzestnych i rodziców, którzy w danym miesiącu będą chrzcić swoje dziecko. Stąd również prośba, by rodzice odpowiednio wcześniej zapisywali swoje dzieci do chrztu, a nie w ostatniej chwili, tak aby mogli uczestniczyć w pierwszo sobotniej katechezie.

12. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w najbliższą sobotę 3 października o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym. Zapisy na kurs podczas pierwszego spotkania.

13. W dniach 2-4 października na Turbaczu, będzie miał miejsce Zlot Partyzancki. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

14. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Kucharska z Łącka. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz.15.00. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…