24 NIEDZIELA ZWYKŁA 13 września 2015

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest, na pokrycie kosztów związanych z remontem kaplicy na Szczereżu. Serdecznie dziękujemy wszystkim za hojność i ofiary.

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim sadownikom, którzy dzisiaj zgromadzili się na Mszy świętej rozpoczynającej Święto Owocobrania. Dziękujemy za organizację panu Wójtowi i Urzędowi Gminy, Gminnemu Ośrodkowi Kultury. Dziękujemy również góralom ze Związku Podhalan i nie tylko, którzy dzisiaj zatroszczyli się o piękną oprawę Mszy świętej.

4. Wspomnienia liturgiczne w najbliższym tygodniu:

• w poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • we wtorek Wspomnienie NMP Bolesnej
  • w środę świętych Korneliusza pap. i Cypriana bpa męcz.
  • w piątek Święto św. Stanisława Kostki, patronalne święto młodzieży polskiej. Na adorację i Mszę św. wieczorną szczególnie zapraszamy młodzież naszej parafii.

5. W najbliższym tygodniu uroczysty odpust ku czci NMP Bolesnej w Czarnym Potoku
Piątek
11.00    – Msza św. dla chorych i starszych. O ile to możliwe postarajmy się podwieźć ich
do Sanktuarium.
18.30    – Msza święta z kazaniem dla nauczycieli Dekanatu Łącko.
Sobota
11.00    – Msza święta dla ministrantów, lektorów i Dziewczęcej Służby Maryjnej.
Piesza pielgrzymka dzieci wyruszy o godz. 9.00. Powrót autokarem o godz. 12.30.
18.30    – Msza święta dla młodzieży naszego dekanatu.
Piesza pielgrzymka młodzieży wyruszy o godz. 16.30 z Łącka. Zakończenie
spotkania około godz. 21.00. Autokar przywiezie młodzież do parafii.
Niedziela
11.00    – Uroczysta Msza święta odpustowa pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza. Piesza pielgrzymka wyruszy o godz. 8.30. Weźmiemy z sobą wieńce żniwne. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wieńce będą przygotowywać. Prosimy również o osoby do niesienia wieńców.

6. Ze względu na Odpust w Czarnym Potoku, w przyszłą niedzielę nie będzie na Szczereżu, mszy o godz. 11.15.  Intencja Mszy św. na Szczereżu, która miała być odprawiona 20.09, będzie odprawiona dzisiaj o godz.11.15.

7.    Spotkania formacyjne:

• w środę spotkanie z młodzieżą i rodzicami całego gimnazjum o godz. 17.00 w kościele.
  • również w najbliższą środę zapraszamy wszystkich chętnych, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej na katechezę parafialną w domu katechetyczny, na temat Błogosławieństw Ewangelicznych
  • w piątek spotkanie z dziećmi I Komunijnymi w kościele i ich rodzicami w Sali Teatralnej o godz. 17.00
  • w sobotę zbiórka wszystkich chętnych kandydatów na ministrantów o godz 10.00 w domu parafialnym

8.    Spotkania grup parafialnych

• Dziewczęca Służba Maryjna                 – czwartek                o godz. 15.30
  • Ministranci                                              – wtorek                    o godz. 16.00
  • Lektorzy                                                   – wtorek                    o godz. 18.30
  • Ministranci na Szczereżu                     – piątek                     o godz. 16.00
  • Schola dziecięca                                      – sobota                    o godz. 11.00
  • Grupa młodzieżowa                               – piątek                     o godz. 19.00
  • Grupa młodzieżowa na Szczereżu     – poniedziałek         o godz. 19.30
  • Chór parafialny                                      – wtorek i piątek       o godz. 18.30

9. Spotkanie Rady Parafialnej w najbliższy piątek o godz. 18.30

10. W przyszłą niedzielę 20.09. nie będzie mszy św. w oprawie góralskiej. Wszystkich w strojach góralskich oraz kapele i orkiestrę zapraszamy na sumę odpustową 27.09.

11. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na kościół z adresu: Łącko 621 i Maszkowice 30.

12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Potoniec z Czerńca. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!

13. Zapowiedzi przedślubne:
Michał MALINOWSKI ze Szczereża       –          Mariola KURNYTA ze Szczereża
Leszek DZIEDZINA z Łącka                     –          Marzena KAMIŃSKA z Kamienicy
Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy
o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!