19 Niedziela zwykła 7 sierpnia 2016

1. W sobotę (13 sierpnia) serdecznie zapraszamy na Mszę świętą wieczorną i procesję fatimską. Poprowadzi ją ks. Prałat Jerzy Zoń, dyrektor Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej „Biblos”.
Do niesienia figury zapraszamy członków: 22 Róży Matek (zelatorka Maria Zbozień), 21 Róży Ojców (zelator Jan Rusnarczyk); 20 Róży Kobiet (zelatorka Jadwiga Gałysa) i 19 Róży Matek (zelatorka Teresa Klimek).

2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 7.00.

3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę, które odbędzie się w kościele o godz. 16.00.
Jednocześnie informujemy, że w kancelarii parafialnej można się zapisać na autokarową pielgrzymkę, która odbędzie się w dniu 25.08, czyli w dniu wejścia pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Koszt pielgrzymki to 50zł.

4. W uroczystość Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia) o godz. 15.00 na Górze Zyndrama będzie odprawiona Msza święta, podczas której w szczególny sposób chcemy podziękować Bogu za chrzest Polski. Na Górze Zyndrama znajduje się tablica upamiętniająca to wydarzenie. Po Mszy świętej wystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej w Maszkowicach oraz zespół Kierpecki. Będzie również poczęstunek. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na tacę oraz na kościół z adresu Łącko 69, 70, 264, 517, 864, Maszkowice 45, Szczereż 75. Dziękujemy również za ofiary złożone w I piątek na prace misyjne ks. Antoniego Lichonia.

6. Zapowiedzi przedślubne:
Paweł BABUŚKA z Łącka                        –          Monika MIŚKOWICZ z Kamienicy
Marek KUNASZEWSKI z Wrocławia      –          Barbara KOZA z Łącka
Grzegorz TOMASZEK z Maszkowic        –          Dorota KOZIK z Barcic
Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!

7. Przypominamy, że w dniu 11.08.2016 od godz. 8.00 w Centrum Medycznym KLAG-MED (Łącko 662) oraz od godz. 14.00 w Przychodni Lekarskiej RENI-MED (Łącko 53) odbędą się badania USG.

8. Stowarzyszenie LGD Brama Beskidu rozpoczyna wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2023. W ramach swojej strategii LGD Brama Beskidu przewiduje nabory wniosków z następujących zakresów:
# Zakładanie działalności gospodarczej (bezzwrotne dotacje) oraz rozwój mikro i małych przedsiębiorstw.
# Inwestycje w poprawę istniejącej i rozwój nowej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej lub kulturalnej.
# Projekty grantowe.
O dofinansowanie mogą ubiegać się:
* mieszkańcy gmin Łącko, Podegrodzie i Stary Sącz.
* przedsiębiorcy, gminy, instytucje kultury, parafie, stowarzyszenia, grupy nieformalne – działające na terenie LGD Brama Beskidu.
Serdecznie Zapraszamy na spotkania informacyjne w dniach:
– 10.08.2016 – Gminna Biblioteka Publiczna w Podegrodziu, godz. 10:00
– 11.08.2016 – Urząd Gminy w Łącku, godz. 10:00
– 12.08.2016 – Urząd Miejski w Starym Sączu, godz. 10:00.

9. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Władysława Faron ze Szczereża-Wdżary. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!