18 Niedziela zwykła 31 lipca 2016

1. Dzisiaj kończą się Światowe Dni Młodych w Krakowie, w których uczestniczy również młodzież z naszej parafii. Módlmy się, by owoce tych Dni w postaci mocnej wiary i gorącej miłości do Boga, trwały w życiu tych młodych ludzi. Módlmy się, by byli świadkami miłosierdzia wśród swoich rówieśników.
Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i przeprowadzeniu ŚDM w naszej parafii.
2. Już jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień, który od wielu lat jest czasem modlitwy i wynagradzania Bogu za grzechy alkoholizmu. Zwracamy się zatem z wielką prośbą do wszystkich Parafian o dar modlitwy i umartwienia ofiarowane za tych, którzy nadużywają alkoholu. Prosimy również o powstrzymanie się od spożywania alkoholu w tym miesiącu. Przypominamy, że w kancelarii parafialnej jest Księga Trzeźwości, w której można zapisać swoje postanowienie powstrzymania się od alkoholu. Wielu ludziom to bardzo pomaga i motywuje do abstynencji, a przez to być może ratuje ich życie.
3. I czwartek miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której będziemy się modlić o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu z naszej parafii.
4. I piątek miesiąca:
Spowiedź w środę, czwartek i piątek rano przed Mszą świętą i wieczorem od godz. 17.00, na Szczereżu w piątek o 15.30
– Ze względu na spowiedź w środę, czwartek i piątek kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 7.00-8.00
Chorych z Komunią świętą w sobotę od godz. 8.15 odwiedzą ks. Proboszcz, ks. Paweł i ks. Tomasz. Ks. Konrad odwiedzi swoich chorych w pierwszą sobotę września.
– W piątek gościć będziemy ks. Antoniego Lichonia, któryś kiedyś pracował w Łącku, a obecnie jest misjonarzem w Peru. Będzie głosił kazania, a składka przeznaczona będzie na jego pracę misyjną.
5. I sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu zapraszamy szczególnie wszystkie matki w stanie błogosławionym. Po Mszy świętej rano i na zakończenie adoracji wieczorem będzie udzielane błogosławieństwo matek oczekujących narodzin swoich dzieci.
6. W sobotę po wieczornej Mszy świętej w Domu Katechetycznym odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym miesiącu przyjmą sakrament chrztu świętego.
7. W sobotę święto Przemienienia Pańskiego – odpust w Farze w Nowym Sączu.
8. Związek Podhalan w Tylmanowej i Oaza Światło-Życie w Krościenku zapraszają na Mszę świętą na Błyszczu w przyszłą niedzielę (7.08) o godz. 14.00.
9. Rozpoczyna się ostatni tydzień zapisów w naszej parafii na XXXIV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Koszt uczestnictwa w Pielgrzymce wynosi 90 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60 zł, a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do klasy VI włącznie tylko 20 zł. Gdy idzie jedno dziecko z rodziny płaci 60 zł. Zachęcamy do zapisów w kancelarii parafialnej. Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się w Łącku 14 sierpnia 2016 roku o godz. 16.00.

10. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na tacę oraz na kościół z adresu Łącko 35, 193, 233, 265, 517 i Maszkowice 30.
11. Zapowiedzi przedślubne:
Jarosław BOBER ze Szczereża                  –          Karolina RAMS z Olszanki
Piotr SŁOMKA z Wielogłów                      –          Aneta TWARDOWSKA z Zarzecza
Paweł BABUŚKA z Łącka                           –          Monika MIŚKOWICZ z Kamienicy
Marek KUNASZEWSKI z Wrocławia      –          Barbara KOZA z Łącka
Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!
12. W dniu 11.08.2016 od godz. 8.00 w Centrum Medycznym KLAG-MED (Łącko 662) oraz od godz. 14.00 w Przychodni Lekarskiej RENI-MED (Łącko 53) odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc oraz echo serca. Badania są płatne – 55 zł od jednego badania. Przeprowadza je Zakład Opieki Zdrowotnej Poznań-Chyby.
13. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Jan Łazarczyk ze Szczereża i śp. Eugeniusz Tokarz z Maszkowic-Zawodzie, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!