Pielgrzymka parafialna WILNO oraz sanktuaria Warmii i Mazur 16 – 19 kwietnia 2015

Pielgrzymka parafialna

WILNO

oraz sanktuaria Warmii i Mazur

16 – 19 kwietnia 2015

Dzień 1

Wcześnie rano wyjazd z Łącka, przejazd do Warszawy. Nawiedzenie kościoła św. Stanisława Kostki na Żoliborzu i modlitwa przy grobie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Następnie przejazd do Gietrzwałdu, gdzie miały miejsce objawienia maryjne – jedyne w Polsce potwierdzone przez Kościół. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. (trasa przejazdu około 680km)

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Stoczka Klasztornego, gdzie był więziony kard. Stefan Wyszyński. Tutaj 8 grudnia 1953 roku Prymas napisał Akt osobistego oddania się Matce Najświętszej. Następnie przejazd do Świętej Lipki, gdzie znajduje się jedno z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych z pięknymi organami. Wysłuchamy koncertu organowego. Później odwiedzimy Wilczy Szaniec – miejsce, gdzie znajdują się ruiny głównej kwatery Hitlera. Następnie przejazd do sanktuarium Matki Boskiej Studzieniczańskiej – Matki Kościoła. To sanktuarium nawiedził w 1999 roku św. Jan Paweł II. Na koniec dnia zobaczymy sanktuarium Matki Boskiej Sejneńskiej w jednej z najwspanialszych świątyń w Polsce. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. (trasa przejazdu około 320km)

Dzień 3

Po wczesnym śniadaniu wyjazd na Litwę. Zwiedzanie rozpoczniemy od Wilna. Tutaj zobaczymy Stare Miasto, jedno z najpiękniejszych i największych w Europie. Nawiedzimy kaplicę Matki Boskiej w Ostrej Bramie i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Odwiedzimy również cmentarz na Rossie zwany wileńskimi Powązkami. Następnie wizyta w Trokach – stolicy Litwy aż do XIV wieku. Tutaj skosztujemy specjału karaimskiej kuchni: kybyny. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (trasa przejazdu około 350km)

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Sokółki, miejsca cudu eucharystycznego. Następnie udamy się w drogę powrotną do Łącka. W trakcie przejazdu przewidziany jest obiad. Powrót do Łącka w godzinach wieczornych. (trasa przejazdu około 810km)

Dodatkowe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do 15 marca 2015 roku.