OGŁOSZENIA PARAFIALNE 6 Niedziela zwykła 15 LUTEGO 2015

1.    Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne. Jest to adoracja Najświętszego Sakramentu. Jak ważne to nabożeństwo świadczą słowa św. Jana Pawła II: „Jezus czeka na nas w tym Sakramencie Miłości. Nie odmawiajmy Mu naszego czasu, aby pójść spotkać Go w adoracji, w kontemplacji pełnej wiary, otwartej na wynagrodzenie za ciężkie winy i występki świata. Niech nigdy nie ustanie nasza adoracja”.
Chciejmy zatem znaleźć czas, by adorować Chrystusa obecnego wśród nas i niech to będzie nasze przygotowanie do owocnego przeżycia czasu Wielkiego Postu.
Porządek adoracji jest następujący:

Niedziela – 15 lutego
godz. 13.15   – adoracja dla wszystkich chętnych
godz. 14.00   – Klub Seniora „Św. Michał”, Akcja Katolicka, Caritas
godz. 15.00   – Róże Różańcowe, Grupa Modlitewna św. Ojca Pio
godz. 16.00   – Bractwo bł. Celestyny, Grupa Modlitewna Dorosłych, Kościół Domowy
godz. 17.00   – adoracja dla wszystkich chętnych

Poniedziałek i wtorek – 16 i 17 lutego
godz. 7.00     – ul. Kościelna, ks. Piaskowego, Nadbrzeżna, Strażacka, Słoneczna,
Jeżowa i Targowica
godz. 10.00   – Rynek, Rola, Kopytówka, ul. Zyndrama i ulice przylegające,
Dunajczyska, ul. Szczawnicka, Berlinga, Czerniec Wieś, Byniowa
godz. 13.00   – Zawodzie Maszkowskie, Łąckie, Czernieckie, Wiela, Łęgi, Maszkowice
centrum
godz. 15.00   – Kiczonki, Browary, Tarnawa, Pożogi, Wolaki, Krakowska
godz. 17.00   – adoracja dla wszystkich chętnych

Mieszkańców Szczereża zapraszamy na adorację do Kaplicy dzisiaj w niedzielę do godz. 15.00. W godzinie miłosierdzia na zakończenie adoracji odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W poniedziałek i wtorek zapraszamy do kościoła w Łącku w godzinach najbardziej dogodnych.

2.    Najbliższa środa to Popielec. Msze święte o godz. 6.00, 9.00 i 18.00. W kaplicy w Szczereżu Msze święte o godz. 8.00 i 18.00.
Podczas Mszy świętych na znak rozpoczęcia czasu postu i pokuty przyjmiemy na głowę popiół. W tym dniu obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych każdego w wieku od 18-60 roku życia. Natomiast młodzież od 14-18 roku życia obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Post ścisły polega na ograniczeniu się do trzech posiłków w ciągu dnia: jeden do syta i dwa lekkie.
W środę popielcową ofiara na tacę, tzw. jałmużna wielkopostna, będzie przeznaczona na pomoc biednym w parafii i diecezji.
Od tego dnia rozpoczyna się również okres Komunii świętej wielkanocnej nakazanej przez Przykazanie Kościelne.

3.    Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa
dla wszystkich                                        – piątek          o godz. 17.30
dla młodzieży                                         – piątek          o godz. 19.30 (od marca, czyli po feriach)
dla dzieci ze Szkół Podstawowych    – sobota        o godz. 16.00
w kaplicy w Szczereżu                          – piątek          o godz. 17.30 (w I piątek o 15.30)

Kalwaryjska Droga Krzyżowa   – niedziela    o godz. 14.00

Gorzkie Żale                                   – niedziela    o godz. 15.00
w kaplicy w Szczereżu                          – niedziela po Mszy o godz. 11.15

4.    Msze święte w niedziele Wielkiego Postu w Łącku: 7.00, 9.00, 10.30, 12.15 i po Gorzkich Żalach około godz. 16.00.
Nie będzie natomiast Mszy świętej o godz. 18.00! Nie będzie również niedzielnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

5.    Intencje pogrzebowe:
Śp. Zygmunt Wadowski    – 18 intencji    – ks. Jacek Kruczek (Czechy)    – 16.02-5.03
Śp. Kazimierz Duda          – 9 intencji  – ks. Paweł Martyniuk (Kazachstan)  – 16-24.02

6.    Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę i za ofiary na kościół
z adresów: Łącko 9, 64, 82, 111, 593, 754, Czerniec 52 i 161. Dziękujemy za ofiary na misje członkom Róż Różańcowych: 1, 3, 10, 21 (Jana Rusnarczyka) i 34.

7.    Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Warmii i Mazur oraz Wilna. Termin pielgrzymki: 16-19 kwietnia 2015 (czwartek-niedziela). Szczegółowe informacje i zapisy do 15 marca 2015r. w kancelarii parafialnej. Program pielgrzymki obejmuje m.in. Gietrzwałd (sanktuarium Matki Bożej), Stoczek Warmiński (miejsce więzienia kard. Wyszyńskiego), Święta Lipka (z pięknymi organami), Wilczy Szaniec (główna kwatera Hitlera), Wilno (m.in. Ostra Brama, sanktuarium Miłosierdzia Bożego) i Sokółka (miejsce cudu eucharystycznego). Szczegółowy program pielgrzymki jest zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

8.    Spółdzielnia Ogrodnicza „Ziemi Sądeckiej”, firma Amagro i Ośrodek Doradztwa Rolniczego serdecznie zapraszają na Konferencję Sadowniczą, która odbędzie się 17 lutego 2015 roku o godz. 10.00 w restauracji „Pod Jabłonią” w Łącku.

9.    W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Józef Talar z Łącka. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!