Ogłoszenia 29.06.2014 – Uroczystość Świętych Piotra i Pawła

W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

Środa – święto Matki Boskiej Tuchowskiej

Czwartek – święto św. Tomasza Apostoła

Wszystkim solenizantom, zwłaszcza naszemu ks. Tomaszowi, oraz jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask.

Raz jeszcze serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy wiele wysiłku włożyli w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości Bożego Ciała (zwłaszcza budowniczym ołtarzy) i uroczystości odpustowej. Dziękujemy przygotowującym i niosącym feretrony, sztandary, rodzicom dzieci sypiących kwiaty i dzwoniących dzwonkami podczas procesji, orkiestrze, liturgicznej służbie ołtarza, DSM, siostrom zakonnym.

Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom XII Świętojańskich Dni Młodych, a w szczególności: Starostwu Powiatowemu w Nowym Sączu, Panu Wójtowi i Urzędowi Gminy Łącko, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Kierownictwu Hali Widowiskowo-Sportowej i Zakładu Gospodarki Komunalnej w Łącku, OSP z Gminy Łącko, Firmie VIP, Policji, szkołom, wszystkim sponsorom: firmom i osobom indywidualnym, Panu Piotrowi Gąsienicy za prowadzenie imprezy, pani Teresie Janczura za opiekę medyczną, Radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz za promocję i patronat medialny.

Msza święta w intencji wszystkich dobroczyńców zostanie odprawiona na Jasnej Górze 25 sierpnia 2014.

Spotkanie młodzieży pomagającej w organizacji i prowadzeniu Dni Młodych odbędzie się we wtorek o godz. 19.30 w Domu Katechetycznym (po spotkaniu – ognisko!).

Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd młodzieży do Chorwacji i Medjugorie (31.07-7.08.2014).

Msza święta dla pielgrzymów na Jasną Górę z Bractwa Celestyńskiego będzie odprawiona w poniedziałek o godz. 18.00 w Kamienicy.

Rozpoczęliśmy czas wakacji.

Msze święte wieczorne w lipcu i sierpniu, zarówno w dni powszednie, jak i w niedziele o godz. 19.00.

Na Szczereżu Msze święte w środy i pierwszą sobotę o godz. 18.00, w pierwszy piątek o godz. 16.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie się rozpoczynać o godz. 18.00.

Jednocześnie zwracamy się z bardzo delikatną prośbą. Czas wakacji to również czas wypoczynku i ładnej pogody (mamy nadzieję). W związku z tym prosimy o zwrócenie uwagi na strój, w którym przychodzimy na Mszę świętą do kościoła. Zawsze spotkanie z kimś ważnym sprawiało, że ubieraliśmy najlepsze ubrania. A dziś na spotkanie z samym Bogiem wielu, nawet dorosłych ludzi, przychodzi w krótkich spodniach czy sukienkach, które bardziej nadają się na plażę. Niech również nasz strój będzie znakiem szacunku i czci, jaką chcemy oddać Bogu.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – będziemy modlić się zwłaszcza za kapłanów i kleryków pochodzących z naszej parafii oraz o nowe powołania. Zapraszamy na adorację o godz. 18.00.

I piątek miesiąca:

Spowiedź: w środę, czwartek i piątek rano przed Mszą świętą i wieczorem od godz. 18.00, na Szczereżu w piątek o 15.30.

Ze względu na spowiedź w środę, czwartek i piątek kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 7.00-8.00

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i na Mszę świętą. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wygradzającej za grzechy nas samych i całego świata.

Kazania będzie głosił ks. Jan Kaszuba, misjonarz pracujący na Madagaskarze.

I sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy zwłaszcza na Mszę świętą wieczorną i Procesję Fatimską. Do niesienia Figury Matki Boskiej zapraszamy IX, X, XI, XII Róże Żywego Różańca.

Intencje pogrzebowe:

Śp. Stanisława Kałuzińska – 30 intencji (greg) – ks. Grzegorz Adamiak (Islandia)

od 1.07.2014

Śp. Stanisława Kałuzińska – 21 intencji – ks. Tomasz Kania (Belgia) od 7.07.2014

Śp. Józef Piksa – 30 intencji (greg) – ks. Tomasz Cieniuch (Peru) od 1.07.2014

Śp. Józef Piksa – 30 intencji (greg) – ks. Andrzej Choromański (Kamerun) od 7.07.2014

Śp. Józef Piksa – 25 intencji – ks. Stanisław Solilak (Zamość) od 14.07.2014

Śp. Marek Duda – 18 intencji – ks. Paweł Martyniuk (Kazachstan) od 14.07.2014

Śp. Stefania Sobczak – 15 intencji – ks. Krzysztof Tyliszczak (Anglia) od 11.07.2014

Śp. Władysław Maciuszek – 15 intencji – ks. Piotr Nowak (WSD) od 11.07.2014

Śp. Adam Trela – 30 intencji (greg) – ks. Andrzej Wilk (Ukraina) od 1.07.2014

Śp. Adam Trela – 13 intencji – ks. Paweł Martyniuk (Kazachstan) od 1.07.2014

Śp. Władysława Banach – 19 intencji – ks. Rafał Zborowski (Ukraina) od 8.07.2014

Śp. Genowefa Policht – 9 intencji – ks. Janusz Paciorek (wakacje)

Śp. Antoni Faron – 30 intencji – ks. Konrad Kupiec (wakacje)

Śp. Władysław Maciuszek – 30 intencji – ks. Tomasz Franczak (wakacje)

Śp. Władysław Maciuszek – 30 intencji – ks. Szymon Pietryka (wakacje)

Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu, oraz na kościół z adresów: Łącko 94 i 111.

Otrzymaliśmy informację od Matki Prowincjalnej Sióstr Służebniczek Starowiejskich, że w czasie wakacji nastąpią zmiany personalne wśród sióstr pracujących w Łącku. Naszą parafię opuszczą po wielu latach ofiarnej pracy: s. Maria i s. Jolanta. Dlatego dzisiaj pragniemy złożyć im serdeczne podziękowanie za trud włożony w wychowanie i formowanie dzieci w ochronce, za utrzymanie w czystości kościoła i szat liturgicznych, za dekoracje na uroczystości i dni powszednie. Dziękujemy przede wszystkim za modlitwę w intencji naszej parafii. Życzymy obfitości Bożych łask i opieki Maryi Niepokalanej w realizacji powołania zakonnego.

W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Piotr Adamczyk z Łącka. Polecamy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!

Wszystkim Parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego na cały tydzień i na wakacje!