OGŁOSZENIA PARAFIALNE ODPUST PARAFIALNY 22 czerwca 2014

1. W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

• Wtorek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

• Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

• Sobota – Niepokalanego Serca NMP

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask.

2. W dzisiejszą niedzielę nasza parafia przeżywa uroczystość odpustową ku czci św. Jana Chrzciciela. Kazania w tym dniu głosi teolog duchowości, wieloletni duszpasterz młodzieży akademickiej w Radomiu, ks. prof. dr hab. Marek Tatar z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Nie będzie Mszy świętych o godz. 10.30 i 12.15 oraz na Szczereżu o 11.15.

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z taką ofiarnością włączyli się w przystrojenie ołtarzy na Boże Ciało. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim grupom, zespołom, a zwłaszcza orkiestrze za uświetnienie uroczystości. Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesje ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa o godz. 17.45, a na Szczereżu po Mszy świętej o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. We wtorek (24 dzień miesiąca) zapraszamy wszystkich czcicieli bł. Celestyny Faron na adorację o godz. 17.00 i Mszę świętą w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

5. Zakończenie oktawy w czwartek: o godz. 17.00 nabożeństwo i błogosławieństwo malutkich dzieci. O godz. 18.00 Msza święta, która zakończy się procesją i błogosławieństwem wszystkich dzieci. Serdecznie zapraszamy!

6. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

7. W piątek zakończenie roku szkolnego:

• Zespół Szkół św. Kingi – godz. 8.00

• Szkoła Podstawowa na Szczereżu – godz. 8.00

• Gimnazjum – godz. 9.00

• Szkoły Podstawowe w Łącku i Maszkowicach – godz. 10.00

Zachęcamy wszystkich uczniów do przystąpienia do spowiedzi świętej.

8. W przyszłą niedzielę odbędzie się przyjęcie nowych ministrantów

• Szczereż – o godz. 7.45

• Łącko – o godz. 10.30

9. Grupa Modlitewna Dorosłych organizuje pielgrzymkę do Litmanowej na Słowacji w sobotę 28.06. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 9.00, powrót na godz. 17.00. Koszt – 10zł. Zapisy w zakrystii.

10. Są jeszcze wolne miejsca na wakacyjny wyjazd do Chorwacji i Madjugorie. Zapisy do 30 czerwca.

11. Intencje pogrzebowe:

• Śp. Michał Jurkowski – 25 intencji – ks. Jacek Kruczek (Czechy) od 23.06

12. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu, oraz na kościół

z adresów: Maszkowice 96, Łącko 111 i 94.

Wszystkim Parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego na cały tydzień!