Ogłoszenia parafialne – XXXIII niedziela zwykła – 17.11.2019

• Przezywamy dziś 33. niedzielę zwykłą. Jest to Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone zostaną na opłaty związane z ogrzewaniem kościoła. (Ofiary z kaplicy na Szczereżu przeznaczone będą na ogrzewanie kaplicy). Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

• W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. Jest to także Święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej. Będzie to także „Niedziela Synodalna”.

• W przyszłą niedzielę (24.11) zapraszamy wszystkich czcicieli bł. Celestyny Faron na nabożeństwo o godz. 17.00 oraz Mszę świętą wieczorną. Przez wstawiennictwo Błogosławionej dziękować będziemy Panu Bogu za powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii oraz prosić o nowe.

• Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w środę po wieczornej Mszy świętej w Domu Katechetycznym.

• W przyszłą niedzielę zapraszamy narzeczonych na Dzień skupienia, który rozpocznie się o godz. 14.30 w Domu Katechetycznym.

• Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i organizację parafialnej części XI Rekolekcji Góralskich – Związkowi Podhalan, LSO, Chórowi „Zew gór”, kapelom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszego kościoła.

• Jutro (18.11) wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny. W tym dniu swoje święto patronalne obchodzi Ruch Czystych Serc. Tego dnia odbędzie się pielgrzymka młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie.

• W czwartek (21.11) przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Jest to także Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.

• W ciągu tygodnia przeżywać będziemy również wspominać:

– w środę – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
– w piątek– św. Cecylię, dziewicę i męczennicę – patronkę muzyki Kościelnej.
Panu organiście i Chórowi składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa z okazji święta.

• Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. W przyszłą sobotę (23.11) na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie młodzież z naszej parafii i z Dekanatu Łącko. Po Mszy św. dalszy ciąg spotkania młodych i radosnego świętowania na Hali sportowej. Wszystkich młodych, którzy pragną uczestniczyć w spotkaniu na hali prosimy o dostarczenie zgody od rodziców.

• Zbiórka aspirantów z Łącka we wtorek (19.11) o godz. 15.50, a na Szczereżu w czwartek (21.11) o godz. 16.15

• Zachęcamy do modlitwy w intencji dobrego przeżycia naszych Misji parafialnych, które odbędą się w trzecim tygodniu Adwentu. Już dzisiaj módlmy się o światło Ducha Świętego dla Ojca Rekolekcjonisty i dla nas wszystkich.

• W dalszym ciągu przez cały listopad, różaniec z wypominkami za zmarłych – szczególnie za tych, których imiona przywołujemy w wypominkach w kościele codziennie o godz. 17.15.

• Zapowiedzi przedślubne:

Damian KUCIA z Zabrzeży – Katarzyna Joanna TWARDOWSKA z Maszkowic;
Jacek Stanisław ŁAZARZ z Łącka – Anna Magdalena BABUŚKA z Czerńca;
Dariusz Andrzej DĄGA z Maszkowic – Magdalena SZCZYRBA z Maszkowic;

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!

• W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Mieczysław Mozdyniewicz
    z Łącka. Polecajmy jego duszę miłosiernemu Bogu.