OGŁOSZENIA PARAFIALNE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 1 czerwca 2014

1. W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

• Wtorek – św. Męczenników koreańskich

• Czwartek – św. Bonifacego

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem Litanii będą odprawiane o godz. 17.45 w trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – będziemy modlić się zwłaszcza za wyświęconych wczoraj w tarnowskiej katedrze kapłanów, za kleryków pochodzących z naszej parafii oraz o nowe powołania. Zapraszamy na adorację.

4. I piątek miesiąca:

• Spowiedź w środę, czwartek i piątek rano przed Mszą świętą i wieczorem od godz. 17.00, na Szczereżu w piątek o 15.30.

• Ze względu na spowiedź w środę, czwartek i piątek kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 7.00-8.00

• Odwiedziny chorych z Komunią świętą w piątek przed południem

• Nabożeństwo dla młodzieży o godz. 19.30, a Msza święta dla młodzieży o godz. 20.00

• Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i na Mszę świętą. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wygradzającej za grzechy nas samych i całego świata.

• Kazania będzie głosił ks. Marcin Rumik, misjonarz pracujący wśród Eskimosów w Arktyce Kanadyjskiej

5. I sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy zwłaszcza na Mszę świętą wieczorną i Procesję Fatimską, która zakończy się przy kaplicy cmentarnej. Do niesienia Figury Matki Boskiej zapraszamy V, VI, VII i VIII Różę Żywego Różańca.

6. Każdego dnia podczas wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu odmawiamy Nowennę do Ducha Świętego, prosząc, by napełnił każdego z nas mocą i radością wiary. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkich członków Róż.

8. Przygotowujemy się już do procesji w Boże Ciało. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – młodzież (ks. Tomasz); II – strażacy (ks. Konrad); III – Związek Podhalan (ks. Szymon); IV – Akcja Katolicka (ks. Proboszcz).

9. Spotkania grup parafialnych:

• Aspiranci – wtorek o godz. 15.30

• Ministranci – wtorek o godz. 16.15

• DSM – grupa młodsza – piątek o godz. 15.00

– grupa starsza – piątek o godz. 15.30

• Próba scholki – sobota o godz. 11.00

• Katecheza dla dorosłych – wtorek po wieczornej Mszy świętej

• Parafialny Zespół „Caritas” – środa po wieczornej Mszy świętej

10. W związku ze Świętojańskimi Dniami Młodych zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Dziękujemy za złożone już dary i ofiary. Czekamy na zgłaszanie się drużyn do rozrywek sportowych. Przy tenisie stołowym i szachach nie obowiązują grupy wiekowe.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie organizacyjne wyjeżdżających na Międzynarodowy Festiwal Młodych do Chorwacji i Medjugorie. Podczas spotkania będzie można jeszcze się zapisać na wyjazd i wpłacić 400 zł zaliczki. Całkowity koszt wyjazdu to 800 zł.

12. Dnia 7 czerwca w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Bierzmowanych. Będziemy dziękować Bogu za dar sakramentu bierzmowania, który przyjęli uczniowie klas III gimnazjum. Wyjazd o godz. 9.00 z parkingu przy kościele. Koszt – 3 zł.

13. Intencje pogrzebowe:

– Śp. Stanisław Potoniec – 13 intencji od 1.06 – ks. Tomasz Kania (Belgia)

– Śp. Władysław Faron – 21 intencji od 2.06 – ks. Jacek Kruczek (Czechy)

– Śp. Michał Jurkowski – 25 intencji od 23.06 – ks. Jacek Kruczek (Czechy)

– Śp. Michał Jurkowski – 30 intencji (greg.) od 1.06 – ks. Marek Tatar (UKSW)

– Śp. Maria Sopata – 30 intencji (greg.) od 1.06 – ks. Luca Bovio (PDM)

– Śp. Zofia Cebula – 30 intencji (greg.) od 2.06 – ks. Marian Sajdak (Madagaskar)

– Śp. Piotr Baran – 30 intencji (greg.) od 1.06 – ks. Joachim Leszczyna (Madagaskar)

14. Zachęcamy do poparcia inicjatywy – projekt ustawy „Stop pedofilii”. Dotyczy ona nie tylko ochrony przed ludźmi bezpośrednio krzywdzącymi dzieci, ale również odnosi się do planów edukacji seksualnej w szkołach i przedszkolach. Opowiedzenie się przeciwko demoralizacji dzieci i młodzieży jest naszym obowiązkiem. Dlatego przy wyjściu z kościoła prosimy o złożenie swojego podpisu.

Wszystkim Parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego na cały tydzień!