OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25 maja 2014

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w kościele w Łącku

i w kaplicy na Szczereżu o godz. 17.30. Jest to już ostatni tydzień nabożeństw majowych. Tych, którzy nie mogą z różnych powodów uczestniczyć w nabożeństwie w kościele zachęcamy do modlitwy przy kapliczkach i w domach.

2. W najbliższym tygodniu będziemy wspominać w liturgii:

 Poniedziałek – św. Filipa Neri

 Czwartek – św. Urszulę Ledóchowską

 Sobota – święto Nawiedzenia NMP

 Niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask.

3. Spotkania grup parafialnych:

• Aspiranci – sobota o godz. 9.00

• Ministranci – sobota o godz. 10.00

• Aspiranci i ministranci (Szczereż) – czwartek o godz. 16.30

• DSM – grupa młodsza – piątek o godz. 15.00

– grupa starsza – piątek o godz. 15.30

• Próba scholki – sobota o godz. 11.00

• Grupy Młodzieżowe:

 Młodzież śpiewająca i grająca na instrumentach – piątek o godz. 19.00

 Gimnazjalna – piątek o godz. 18.30

 Starsza – piątek o godz. 20.00

4. We wtorek odbędzie się pielgrzymka dzieci I-komunijnych do Sanktuarium MB Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 7.30.

5. Dni modlitw o urodzaje, dawne Dni Krzyżowe – od poniedziałku do środy. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe, po którym, śpiewając Litanię do Wszystkich Świętych, wyjdziemy z procesją wokół kościoła, by przy krzyżu misyjnym modlić się o dobre urodzaje.

6. W poniedziałek będziemy obchodzić Dzień Matki. Wszystkie mamy zapraszamy na majówkę i Mszę świętą o godz. 18.00. Po Mszy świętej dzieci z DSM przygotowały program artystyczny specjalnie dla wszystkich mam. Serdecznie więc zapraszamy!

7. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Zesłanie Ducha świętego jest jedną z największych uroczystości. Nie jest to tylko pamiątka początków Kościoła Chrystusowego. Jest to rzeczywistość wciąż żywa. Duch Święty wciąż zstępuje na nas, jeśli tylko tego chcemy i to prosimy. Chciejmy zatem przez Nowennę zaprosić Ducha Świętego do swojego serca i życia. Niech On odnowi i uświęci oblicze ziemi, którą my jesteśmy. Nowennę będziemy odprawić codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w Nowennie w kościele, do modlitwy do Ducha Świętego w domu.

8. Do końca maja trwają zapisy na wakacyjny wyjazd do Chorwacji i Medjugorie na Międzynarodowy Festiwal Młodych (31 lipca – 8 sierpnia 2014). Koszt – 800 zł. Zapisy u ks. Tomasza. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 8 czerwca o godz. 19.00 w kościele.

9. W dniach 20-22 czerwca 2014 odbędą się w Łącku XII Świętojańskie Dni Młodych. Dziękując za wsparcie Parafian w poprzednich latach pragniemy zwrócić się znów z prośbą o pomoc w tym roku. Wiele atrakcji, koncertów i imprez wymaga zapewnienia bezpieczeństwa, posiłków, a także nagród w różnych konkursach. Mile zatem będą widziane dary w postaci napojów, pieczywa, mięsa i wędlin, słodyczy, fantów do losów, a nawet środków finansowych. Wszelkie dary prosimy dostarczać do pomieszczeń Klubu Seniora.

Zwracamy się z wielką prośbą do lokalnych przedsiębiorców o pomoc w zorganizowaniu koncertów, których będzie tak wiele.

Będziemy się cieszyć z gotowości do pomocy w organizacji i przeprowadzania różnych imprez towarzyszących Świętojańskim Dniom Młodych. Wszystkich wolontariuszy chętnych do pomocy prosimy o zgłaszanie się do ks. Tomasza.

Prosimy również, a może przede wszystkim o modlitwę, by to wspólne świętowanie przyniosło owoce przemiany serc młodych ludzi. Za wszelką okazaną życzliwość niech Bóg będzie nagrodą!

10. Dnia 7 czerwca w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Bierzmowanych. Będziemy dziękować Bogu za dar sakramentu bierzmowania, który przyjęli uczniowie klas III gimnazjum. Wyjazd organizuje ks. Szymon.

Natomiast uczniów klas I i II gimnazjum zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania w środę o godz. 17.30 w kościele.

11. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Tyńca i Wadowic dla członkiń Klubu Seniora „Św. Michał”, która odbędzie się 14 czerwca. Wszystkie członkinie, które chciałyby wziąć udział w pielgrzymce proszone są o zapisanie się w Klubie do najbliższego piątku.

12. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu oraz na kościół z adresów Łącko 394 i Maszkowice 206.

13. Sądecka Grupa Producentów Owoców i Warzyw „Owoc Łącki” informuje, że organizuje nabór nowych członków do Grupy. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie do siedziby Spółki w terminie do 30 maja, czyli do piątku w godz. 8-16. Kolejny nabór odbędzie się nie wcześniej niż za pół roku.

14. Dzisiaj dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego. Chciejmy wziąć w nich udział. Jest to nasz obywatelski obowiązek, również jako katolików. Trzeba sobie zdawać sprawę, że od naszych wyborów może zależeć kształt nie tylko Europy, ale przede wszystkim naszego domu, którym jest Polska!

W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy mogli poprzeć bardzo dobrą inicjatywę – projekt ustawy „Stop pedofilii”. Dotyczy ona nie tylko ochrony przed ludźmi bezpośrednio krzywdzącymi dzieci, ale również odnosi się do planów edukacji seksualnej w szkołach i przedszkolach. Nie wolno nam być obojętnymi na takie rzeczy! Zachęcamy więc, by poprzeć tę inicjatywę. Konieczny do tego będzie dowód osobisty!

W Nowy Sączu 27.05 o godz. 18.00 w Parafii św. Małgorzaty będzie spotkanie z ks. Dariuszem Oko, specjalistą od ideologii gender. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tym spotkaniu.

15. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Adam Trela z Łącka. O terminie pogrzebu będziemy informować. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!