Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24.05.2020

Aby pobrać plik PDF – kliknij link: 2020.05.24 – Wniebowstąpienie Pańskie

Intencja ogólna: Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogich, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła

Intencja parafialna: O dobre przygotowanie do przeżycia Jubileuszu 800-lecia istnienia naszej parafii i 300-lecia konsekracji naszego kościoła

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się do tej Uroczystości poprzez nowennę – codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do odnowienia i ożywienia osobistej relacji z osobą Ducha Świętego i korzystania na co dzień z Jego Darów, które otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania. Dzisiaj, wypełniając życzenie Benedykta XVI, Kościół na całym świecie modli się za Kościół w Chinach. Dzisiaj z racji 24 dnia miesiąca na popołudniową adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, a następnie na nabożeństwo majowe i wieczorną Mszę świętą zapraszamy szczególnie Bractwo bł. Siostry Celestyny oraz rodziny kapłanów i sióstr zakonnych. Przez wstawiennictwo naszej Błogosławionej będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i w intencjach zapisanych w księdze próśb i łask. Z racji wciąż obowiązujących ograniczeń w ilości miejsc w kościele zachęcamy do włączenia się duchowego w nasze nabożeństwo dzięki prowadzonej transmisji.
  1. W ciągu tygodnia wspominamy:
    – we wtorek: św. Filipa Nereusza, prezbitera;
    – w piątek: św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W kościele w Łącku codziennie o godz. 17.30, a w kaplicy na Szczereżu o godz. 17.00.
  1. Spowiedź św. codziennie w godzinach 6.00-6.30 i 16.30-18.00. Na Szczereżu 16.30-17.00.
  1. Wszystkich chorych, lub rodziny tych chorych, którzy z uwagi na swój stan zdrowia nie mogą wychodzić z domu, prosimy o kontakt z kapłanem, który zwykle odwiedzał ich na Pierwszy Piątek miesiąca lub z księdzem dyżurującym w kancelarii w celu uzgodnienia terminu indywidualnej wizyty z posługą sakramentalną.
  1. Zgodnie z najnowszym Zarządzeniem Biskupa Tarnowskiego otwiera się możliwość organizowania spotkań formacyjnych, kursów, katechez, rekolekcji przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich norm wynikających z ograniczeń wprowadzonych przez władze państwowe w związku ze stanem epidemii. Odpowiednim miejscem na tego rodzaju spotkania może być kościół. W najbliższym czasie podejmiemy nasze parafialne spotkania. Informację będziemy podawać poprzez sieć osobistych kontaktów.
  1. Poprawiająca się ogólnie sytuacja epidemiologiczna umożliwia podjęcie różnych zawieszonych i odłożonych do tej pory działań duszpasterskich w parafii. Uroczystości Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. zaplanowane są w trzech grupach. Dwie grupy w dniu 21 czerwca i jedna grupa w dniu 20 września. O szczegółach będziemy jeszcze informować. Ks. Proboszcz chciałby skierować kilka słów do rodziców dzieci z klas III. Ze względu na brak możliwości fizycznego spotkania ze wszystkimi uczyni to za pośrednictwem transmisji internetowej z kościoła we wtorek 26 maja po Mszy św. wieczornej. Sakrament bierzmowania młodzież z naszej parafii przyjmie w dwóch grupach w dniu 17 czerwca. Bardzo prosimy rodziców o aktywne włączenie się w bezpośrednie przygotowania dzieci i młodzieży do sakramentów. Prosimy wszystkich parafian
    o wspieranie tych przygotowań poprzez modlitwę.
  1. Bóg zapłać za ofiary przesyłane na nasze konto parafialne:
    – ofiary na tacę – 620 zł;
    – ofiary na cele inwestycyjne – 100 zł;
  1. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.
  1. Zapowiedzi przedślubne:
    Rafał Maciej WYROSTEK z Zarzecza i Monika Katarzyna JAWOR z Maszkowic (3)
    Mateusz LESZKO z Maszkowic i Anna ŁOMNICKA z Moszczenicy Niżnej (2);
    Kamil Antoni KLAG z Czerńca i Barbara Teresa SWĘDZIOŁ z Krzeszowic (2);
    Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!
  1. Intencje pogrzebowe:
    – śp. Maria Mrówka          28.05-10.07.2020            ks. Andrzej Wus (Ukraina)
    – śp. Maria Mrówka      29.05-15.072020 ks. Rafał Zborowski (Ukraina)