Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Adwentu – 15.12.2019

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie, Kochani Kolędnicy Misyjni!

Zgodnie z naszą wieloletnią diecezjalną tradycją, zbliżający się okres Bożego Narodzenia jest czasem, kiedy ze swoją misją wyruszą grupy kolędników misyjnych. Ogromną radością napełnia mnie fakt, iż najmłodsi diecezjanie tak chętnie i ofiarnie angażują się w to dzieło. Jest to piękny przejaw wrażliwości i otwartości serc na dzielenie się Chrystusem i niesienie konkretnej pomocy drugiemu człowiekowi. Warto tu wspomnieć wielkie projekty finansowane od lat z ofiar zbieranych przez Kolędników Misyjnych, są to: szpital w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej i szkoła dla dzieci głuchoniemych w Bertoua w Kamerunie. W tym roku dochodzi jeszcze projekt centrum pomocy dla rodzin z dziećmi z zespołem Downa w Kazachstanie, a także pomoc dla dzieci w Amazonii. Warto też dodać, że wszystkich projektów sfinansowanych w minionych latach dzięki zaangażowaniu Kolędników Misyjnych było aż ponad trzysta.

Mam świadomość tego, iż w to dzieło angażują się nie tylko sami kolędnicy, ale również wiele osób pomagających w przygotowaniu grup kolędniczych oraz wszyscy, którzy przyjmują kolędników do swych domów.

Dziękuję Wam wszystkim za dobro, którym się dzielicie. Niech żywy Jezus, którego zanosicie i którego przyjmiecie w czasie kolędy, błogosławi Wam każdego dnia. Ufam, że tegoroczne kolędowanie przyniesie dobro nie tylko w życiu dzieci świata misji, którym pospieszycie z pomocą, ale i w życiu Was samych, którzy w jakikolwiek sposób angażujecie się w to ważne dzieło.

Z pasterskim błogosławieństwem: † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

• Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu zwaną GAUDETE – Radujcie się! Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać.

• W piątek rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Jan Seremak CSMA, Rektor Sanktuarium św. Michała Archanioła i błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Natomiast rekolekcje szkolne, które rozpoczną się w czwartek poprowadzi ks. Wojciech Bukowiec – misjonarz pracujący na Ukrainie.

PROGRAM PARAFIALNYCH REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

Piątek  19 grudnia

6.30 – Msza święta z nauką dla wszystkich

17.00 – Msza święta z nauką dla wszystkich (Szczereż)

18.00 – Msza święta z nauką dla wszystkich, a o 19.00 nauka dla młodzieży

Sobota  20 grudnia

6.30 – Msza święta z nauką dla wszystkich

17.00 – Msza święta z nauką dla wszystkich (Szczereż)

18.00 – Msza święta z nauką dla wszystkich, a po niej nauka stanowa dla rodziców

Niedziela  21 grudnia

7.00 – Msza święta z nauką dla wszystkich

7.45 – Msza święta z nauką dla wszystkich (Szczereż)

9.00 – Msza święta z nauką dla wszystkich

10.30 – Msza święta z nauką dla wszystkich

11.15 – Msza święta z nauką dla wszystkich (Szczereż)

12.00 – Msza święta z nauką dla wszystkich, a po niej błogosławieństwo dzieci

18.00 – Msza święta z nauką dla wszystkich

• Zapraszamy na Msze święte roratnie we wszystkie dni powszednie o g. 6.30. W Szczereżu w środę o 17.00. W czwartek i piątek Msze św. roratnie będą nie rano, ale w ramach rekolekcji szkolnych.

• W środę po wieczornej Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.

• Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie miała miejsce w poniedziałek (23 grudnia). Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na dzień Wigilii.

Godziny spowiedzi:

10.30 –  11.00 przerwa

12.00 – 14.00 przerwa

16.00 – 16.30 przerwa

Spowiedź w Szczereżu: 14.00 – 15.30

• W tym tygodniu, ze względu na spowiedzi w dekanacie, nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu, a kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano w godz. 7.45-8.45.

• Do chorych z Komunią świętą kapłani udadzą się w I piątek miesiąca stycznia.

• 17 grudnia jako bezpośrednie przygotowanie do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

• W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne i wigilijne świece Caritas: 5 zł.

• Od dziś, pod chórem została wystawiona skarbona na jałmużnę adwentową. Ofiary złożone do niej będą przeznaczone na pomoc osobą biednym. Bóg zapłać wszystkim ludziom dobrej woli.

• Zarząd Spółki Leśnej wsi Łącko ogłasza, że dnia 22.12. o godzinie 11.00 w Hali Sportowej odbędzie się zebranie sprawozdawcze, na którym zostanie wypłacona dywidenda.