Wniebowstąpienie Pańskie

2 Czerwiec 2019

Intencja ogólna:                      za kapłanów, aby prowadząc wstrzemięźliwość i pokorne życie, z zaangażowaniem okazywali aktywną solidarność najuboższym

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to Dzień Dziękczynienia w Polsce. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. W ciągu tygodnia wspominamy:

-w poniedziałek: św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników

– w środę: św. Bonifacego, biskupa i męczennika

– w piątek: bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbitera i męczennika

– w sobotę: św. Jadwigi Śląskiej

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Mszach świętych oraz nabożeństwach ku czci Serca Pana Jezusa.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź w środę (klasy IV, V, VI), czwartek (klasy VII i Gimnazjum) i piątek rano przed Mszą świętą i wieczorem od godz. 17.00 (młodzież i dorośli). Na Szczereżu w piątek o godzinie 15.30. W tych dniach kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 7.00-8.00. Zachęcamy wszystkich do przyjęcia Komunii świętej wygradzającej za grzechy nas samych i całego świata.

Ks. Proboszcz odwiedzi chorych z komunią świętą w I piątek miesiąca o godzinie 8.15.

1. W najbliższą sobotę tj. 8 czerwca odbędzie się w sali teatralnej domu katechetycznego egzamin do bierzmowania. Prosimy, aby w egzaminie oprócz uczniów uczestniczył przynajmniej jeden rodzic. Godziny egzaminu:

– 8.00 ; klasy VII z Łącka

– 9.00; klasy VII ze Szczereża i z Maszkowic

1. W najbliższą sobotę na Mszę świętą o godzinie 18.00 zapraszamy wszystkich uczestników naszej parafialnej pielgrzymki do Medjugorie. Po Mszy świętej na plebanii odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe.
  2. W sobotę modlić się będziemy przy kapliczce na Byniowej prosząc o urodzaje, Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin, mieszkańców Czerńca, i Byniowej od Zabrzeży. Msza święta o godzinie 19.00. Zapraszamy.
  3. W diecezji tarnowskiej w Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej trwa peregrynacja obrazu i relikwii świętego Jana Pawła. Uroczyste wprowadzenie relikwii w naszej parafii nastąpi w przyszłą niedzielę, tj. 9 czerwca na Mszy świętej o godzinie 18.00. Po Mszy świętej odbędzie się czuwanie modlitewne, które zakończy uroczysty Apel Maryjny o godzinie 21.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich, którym bliska jest postać św. Jana Pawła II.
  4. Parafialny Chór „Zew Gór” zaprasza nowych członków do wspólnego wielbienia Pana Boga śpiewem. Próby odbywają się we wtorki i piątki o godzinie 19.00 w domu katechetycznym.
  5. Parafia Kamienica zaprasza na XIII Festyn Rodzinny, który odbędzie się na placu przy plebanii w Kamienicy w niedzielę 9 czerwca (za tydzień).
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności ś.p. Władysława Szczepaniak z Czerńca. Pogrzeb odbędzie się w najbliższy wtorek o godzinie 14.00. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie….

1. Intencje pogrzebowe:

Śp. Jan Klimek                                               4.06 – 3.07.2019    ks. Piotr Nowak (WSD Tarnów)

Śp. Marceli Franczyk                     1 – 30.06.2019       ks. Maksymilian Park (Częstochowa)

Śp. Jan Bandyk                                              1 – 30.06.2019       ks. Daniel Luka(Częstochowa)

Śp. Helena Słabaszewska             1 – 30.06.2019       ks. Piotr Zaborski (Częstochowa)

Śp. Zofia Gromala                          1 – 30.06.2019       o. Andrzej Stępień (Częstochowa)

Śp. Maria Kawecka                        1 – 30.06.2019       ks. Tadeusz Gacia (Częstochowa)

Śp. Maria Ząbek                             1 – 30.06.2019       ks. Stanisław Bukowski (Częstochowa)

1. Zapowiedzi przedślubne:

JASIURKOWSKI Grzegorz z Łącka              –             DĄBROWSKA Justyna z Sanoka

WOŁK Michał z Bolestraszyc        –             CEDZIDŁO Angelika z Łącka

ŁAZARZ Marcin z Maszkowic       –             KRASIŃSKA Angelika z Korzennej

KOZICKI Grzegorz z Łącka           –             PSONAK Krystyna z Jazowska

KRZYWDZIŃSKI Jacek z Łącka    –             JOP Kinga ze Starego Sącza

HEJMEJ Krzysztof ze Szczereża   –             WIEŁOWICZ Ewa z Przeciszowa

POGWIZD Dawid za Szczereża    –             TOMCZYK Sylwia Kinga z Nowego Sącza

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!