OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4 Niedziela zwykła 1 LUTEGO 2015

1.    W najbliższym tygodniu będziemy wspominać w liturgii:
Poniedziałek – święto Ofiarowania Pańskiego
Wtorek – św. Błażeja
Czwartek – św. Agatę
Piątek – św. Pawła Miki i Towarzyszy
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

2.    Rozpoczęliśmy miesiąc luty, który jest w szczególny sposób poświęcony modlitwom za konających. Polecajmy ich zwłaszcza podczas naszych adoracji Najświętszego Sakramentu i odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3.    Jutro święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze święte będą odprawione w Łącku o godz. 6.30, 9.00 i 18.00, na Szczereżu o godz. 18.00. O godz. 7.30 Msza święta dla nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół im. Świętej Kingi w Łącku. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach świętych.
Jutro również będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dlatego polecajmy w modlitwach wszystkie osoby konsekrowane, a szczególnie siostry pochodzące z naszej parafii i te posługujące w naszej parafii Siostry Służebniczki Starowiejskie. Prośmy także o nowe powołania zakonne.
Z okazji tego święta pragniemy już dzisiaj wyrazić Siostrom naszą wdzięczność za wszelką pracę i posługę w naszej parafii oraz życzyć Bożego błogosławieństwa, potrzebnych łask w realizacji swego powołania, opieki Matki Bożej oraz radości z podążania drogą rad ewangelicznych za Chrystusem.

4.    Na prośbę ks. Biskupa Ordynariusza serdecznie prosimy rodziny sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii o dostarczenie w najbliższych dniach adresu zamieszkania sióstr.

5.    We wtorek we wspomnienie św. Błażeja zapraszamy na błogosławieństwo gardeł podczas Mszy świętej rano i wieczorem.

6.    W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – będziemy modlić się za kapłanów i za kleryków pochodzących z naszej parafii oraz o nowe powołania. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

7.    W czwartek zapraszamy młodzież na adorację i Mszę świętą w kaplicy na Szczereżu o godz. 18.30

8.    I piątek miesiąca:
Spowiedź w środę, czwartek i piątek rano przed Mszą świętą i wieczorem od godz. 17.00, na Szczereżu w piątek o 15.30.
Ze względu na spowiedź w środę, czwartek i piątek kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 7.00-8.00
Odwiedziny chorych z Komunią świętą:
Ks. Proboszcz                         – w piątek od godz. 8.00
Ks. Tomasz                             – w piątek od godz. 13.00
Ks. Szymon i ks. Konrad          – w sobotę od godz. 8.00
Msza święta dla młodzieży  – piątek o godz. 20.00
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i na Mszę świętą. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wygradzającej za grzechy nas samych i całego świata.
Kazania będzie głosił ks. Mateusz DZIEDZIC, misjonarz pracujący w Republice Środkowoafrykańskiej. Modliliśmy się za niego, podczas porwania, gdy przebywał w niewoli u rebeliantów.

9.    W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

10. Intencje pogrzebowe:
Śp. Kazimierz Krakowiak – 30 int. (greg) – ks. Symeon Stachera (Maroko) – 1.02-2.03
Śp. Kazimierz Duda       – 30 int. (greg) – ks. Krzysztof Tyliszczak (Anglia) – 1.02-2.03

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę i za ofiary na kościół z adresów: Łącko 373, 524 i Maszkowice 113.