Ogłoszenia parafialne – 4. Niedziela Wielkanocna – 3.05.2020

Aby pobrać plik PDF – kliknij link: 2020-05-03 – IV niedziela wielkanocna

Intencja ogólna: Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogich, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła.

Intencja parafialna: Za naszych chorych i samotnych parafian, oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii

1. Przeżywamy dziś 4 Niedzielę Wielkanocną nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele (kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego). Wspierajmy naszymi modlitwami i ofiarami Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Nr. Konta: 58 1050 1562 1000 0012 0005 7220.
  2. W tym tygodniu będziemy obchodzić:

– poniedziałek – 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika. Jest to święto patronalne strażaków. Dziękujemy wszystkim strażakom – członkom OSP z Łącka, Czerńca i Maszkowic, Strażakom z Państwowej Straży Pożarnej za ich ofiarną służbę dla całej naszej społeczności, za zabezpieczanie naszych parafialnych uroczystości, a także za wszystkie funkcje reprezentacyjne, jakich się podejmują. Dzisiaj w ich intencji odprawiona zostanie uroczysta Msza św. Pamiętajmy o naszych Strażakach w modlitwie nie tylko dzisiaj i jutro, ale cały rok. Zachowując zasady bezpieczeństwa pożarowego dbajmy o to, aby nie musieli tak często interweniować narażając swoje zdrowie i życie dla nas wszystkich.

– środa – 6 maja – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów

– czwartek – Pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo z modlitwą o powołania po Mszy św. porannej. Będziemy modlić się o powołania także na nabożeństwie majowym wieczorem.

– piątek – 8 maja – Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. W tym dniu także rocznica zakończenia II wojny światowej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

1. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 będzie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich mieszkańców gminy Łącko. W tym dniu zwykle obchodziliśmy Święto Kwitnącej Jabłoni. W tym roku ze względu na stan epidemii nie można organizować zewnętrznych uroczystości, ale będziemy duchowo i modlić się o deszcz i zachowanie nas wszystkich od koronawirusa. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa w modlitwie poprzez naszą transmisję.
  2. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. Zmiana będzie transmitowana, a tajemniczki prosimy wymienić sobie indywidualnie.
  3. Od poniedziałku zmiana organizacji dyżurów w konfesjonale. Możliwość spowiedzi św. w każdy dzień przed Mszą św. poranną i w godz. 16.30-17.30.
  4. Pragniemy w najbliższym czasie dotrzeć do wszystkich naszych chorych. Z uwagi na ograniczenia epidemiologiczne i troskę o to, aby chorych nie narazić na niebezpieczeństwo mamy zamiar uczynić to w trzech etapach.

– pierwszy etap – w przyszłą niedzielę – 10 maja – chcemy zorganizować specjalny dzień chorego. Na ten dzień zapraszamy wszystkich chorych, których można byłoby przywieźć samochodem. Potrzebujemy wobec tego pomocy ze strony członków rodziny chorego, lub sąsiadów, lub wolontariuszy. Od godz. 14.00 księża będą czekali na parkingu wokół kościoła. Po zaparkowaniu prosimy, by chorzy pozostali w samochodzie. Kapłani podejdą do wszystkich. Będzie można skorzystać ze spowiedzi i przyjąć Komunię św. nie narażając siebie na niebezpieczeństwo. Wybraliśmy niedzielę ze względu na większą możliwość, że ktoś będzie mógł posłużyć transportem.

– drugi etap – w następnym tygodniu kapłani wybiorą się do tych chorych, którzy mogą wyjść na czas spowiedzi i komunii św. na pole (przed dom).

– trzeci etap – kapłani indywidualnie i po jednej osobie udadzą się w uzgodnionym z rodziną terminie do najciężej chorych (obłożnie chorych).

W związku z koniecznością dobrego zorganizowania naszej posługi bardzo prosimy, by rodzina, lub sąsiedzi skontaktowali się z nami telefonicznie (tel. kom. 571343406) i zgłosili wszystkich chorych (także tych, do których księża regularnie jeździli).

1. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary złożone na misje 13 Róży Kobiet im. św. Elżbiety ze Szczereża.
  2. Bardzo prosimy w tym roku o wykaszanie trawy wokół kaplicy na Szczereżu i na cmentarzu z rejonu PNIAKI, WDZARY (od Mamak Paweł do Sawina Wojciech).
  3. Bóg zapłać za ofiary przesyłane na nasze konto parafialne w tym tygodniu:
    – ofiary na tacę – 1340 zł;
    – ofiary na cele inwestycyjne – 1450 zł;
  4. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” m.in. artykuł o tym, jak odróżnić zdrowy kult Maryi od niewłaściwego kultu, a także o ofiarnym wolontariacie sióstr i braci zakonnych oraz księży w domach opieki społecznej dotkniętych koronawirusem.
  5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Helena Kołodziej (lat 75) z Łącka. Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie.

12. Zapowiedzi przedślubne:

Marek Mieczysław ZBOROWSKI z Maszkowic i Karolina Anna PORĘBA z Paszyna (3);

Kamil Damian POTONIEC ze Szczereża i Joanna Paulina TWARDOWSKA ze Szczereża (3);

Artur Jakub HURKAŁA ze Szlachtowej i Katarzyna Kamila MAZUREK z Czerńca (2);

Adam Józef GARNCARCZYK z Kiczni i Magdalena Maria PYRDOŁ z Maszkowic (1);

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!