IV Niedziela Adwentu

23 grudnia 2018

Intencja ogólna:                      Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami.

1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Adwentu. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy, by dzień ten przeżyć zgodnie z naszą tradycją: zachowajmy post, by wieczorem zasiąść do stołu rodzinnego. Przy łamaniu się opłatkiem złóżmy sobie życzenia, ale nie zapomnijmy o wspólnej rodzinnej modlitwie, przeczytaniu fragmentu z Pisma świętego o narodzeniu Pana Jezusa. Do wieczerzy wigilijnej nie podajemy żadnego alkoholu! Zachęcamy również, by Święta przeżyć w klimacie trzeźwości. Pięknie wydane obrzędy wigilijne zostały dołączone do najnowszego wydaniu „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do lektury.
  2. Jutro w czasie Mszy świętej o godzinie 6.00 modlić się będziemy przez wstawiennictwo bł. Celestyny Faron o obfitość Bożych łask dla kapłanów i powołanych do służby Bożej.
  3. Serdecznie zapraszamy na Msze święte pasterskie: w kaplicy na Szczereżu o godz. 22.00, w kościele w Łącku o godz. 24.00. Składka podczas Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
  4. W uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze święte według porządku niedzielnego.
  5. W środę święto św. Szczepana, tzw. drugi dzień świąt. Msze święte również według porządku niedzielnego. Podczas Mszy świętej o godz. 10.30 poświęcimy owies jako karmę dla zwierząt i do wiosennego siewu. Na Szczereżu poświęcenie owsa na Mszach świętych o godz. 7.45 i 11.15. Składka w tym dniu zbierana będzie na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  6. W czwartek święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, a w piątek Świętych Młodzianków Męczenników. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.
  7. W środę, jak co roku, w czasie Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się posłanie Kolędników Misyjnych – czyli grup dzieci przebranych w stroje misyjne. Dzieci chcą pomóc swoim kolegom i koleżankom mieszkającym w biednych krajach misyjnych. Dzieci wyruszą z kolędą w naszą parafię w czwartek 27 grudnia (zbiórka przy Domu Katechetycznym o godz. 30). Przy okazji kolędowania będą zbierały ofiary na misje. Zechciejmy wynagrodzić ich zapał, a także wesprzeć pracę misjonarzy wśród afrykańskich dzieci.
  8. Na Szczereżu posłanie Kolędników Misyjnych w środę o godz. 11.15.
  9. W czwartek rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Plan kolędy można zabrać przy wyjściu z kościoła. Jest on również wywieszony w gablocie przed kościołem i zamieszczony na stronie internetowej naszej Parafii. Chciejmy dobrze się do kolędy przygotować. Jest to okazja, by choć przez chwilę porozmawiać z księdzem o przyszłości parafii, planowanych remontach kościoła i przy kościele, problemach religijnych, które przeżywamy. W kontekście synodu diecezjalnego chcemy zapytać Parafian o ich oczekiwania wobec duszpasterstwa w naszej parafii oraz o możliwość włączenia się w różne formy zaangażowania parafialnego. Starajmy się również o odpowiednie przygotowanie domu, a więc wodę święconą, krzyż, Pismo święte.
  10. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. W sposób szczególny obejmijmy modlitwą rodziny naszej parafii. Małżonków którzy pragną uroczyście przeżywać swoje Jubileusze Małżeńskie 50-cio, 25-cio, 15-lecia i zgłosili się do kancelarii parafialnej, prosimy o wcześniejsze przybycie do kościoła i zajęcie wyznaczonych miejsc. Zachęcamy pozostałych małżonków do udziału w uroczystej sumie o godzinie 30 i włączenie się w odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  11. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w minioną niedzielę na parafialne cele inwestycyjne. Bóg zapłać.
  12. Kancelaria parafialna od jutra aż do zakończenia kolędy będzie czynna tylko rano w godz. 7.00-8.00. Również spotkania grup młodzieżowych oraz ministrantów i lektorów są zawieszone aż do zakończenia kolędy
  13. Zmarł śp. Jan Pietryka – emerytowany proboszcz parafii Luszowice, a zarazem dawny wikariusz parafii Łącko. A z naszej parafii w ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Janczura, śp. Franciszek Lipień oraz Helena Faron, której pogrzeb odbędzie się dzisiaj (tj. w niedzielę) o godzinie 14.00 w kaplicy na Szczereżu. Pomódlmy się za ich nieśmiertelne dusze: dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…..
  14. Intencje pogrzebowe:

Śp. Mieczysław Twardowski         28.12-6.01.2019     ks. Piotr Zaborski (Częstochowa)

Śp. Leon Wojnarowski                 24-27.12.2018        ks. Daniel Łuka (Częstochowa)

Śp. Stanisław Maciuszek                               28-29.12.2018        ks. Daniel Łuka (Częstochowa)

1. Zapowiedzi przedślubne:

FIUT Adrian z Naszacowic – TOKARZ Teresa z Maszkowic