OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 Niedziela Wielkiego Postu 8 marca 2015

1.    Dzisiaj Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa Matki Bożej. Również najserdeczniejsze życzenia składamy solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia, a zwłaszcza s. Krystynie obchodzącej imieniny.
2.    Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
Droga Krzyżowa
dla wszystkich                                     – piątek           o godz. 17.30
dla młodzieży                                      – piątek           o godz. 19.30
dla dzieci ze Szkół Podstawowych   – sobota          o godz. 15.00
w kaplicy w Szczereżu                       – piątek           o godz. 17.30
Kalwaryjska Droga Krzyżowa             – niedziela       o godz. 14.00
Gorzkie Żale                               – niedziela       o godz. 15.00
w kaplicy w Szczereżu                    – niedziela po Mszy o godz. 11.15
3.    Ostatnia Msza święta w Łącku w Wielkim Poście będzie odprawiana po Gorzkich Żalach, czyli około godz. 16.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00!
4.    Nawiązując do wieloletniego zwyczaju, że Parafianie składają ofiarę na wykonanie szopki na Boże Narodzenie, Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz strojenie kwiatami naszej świątyni przez cały rok, prosimy, by rejonami pozbierać według list, a zebrane pieniądze złożyć w kancelarii parafialnej. Serdecznie już dzisiaj dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy poświęcą czas na zbieranie ofiar. Przyjmijmy ich życzliwie.
5.    We wtorek rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca NMP. Serdecznie zapraszamy. Podczas adoracji wieczornej będziemy wypraszać pomoc i opiekę św. Józefa dla wszystkich rodzin naszej parafii, a szczególnie tych rozłączonych przez konieczność pracy w Polsce czy zagranicą.
6.    W środę na godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie członków Klubu Seniora „Św. Michał”, a po Mszy świętej wieczornej członków Parafialnego Zespołu „Caritas” i Akcji Katolickiej.

7.    Zbliża się również Niedziela Palmowa. Zachęcamy do wykonania palm i przystąpienia do konkursu na najpiękniejszą palmę.
8.    Spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania:
Czwartek   – godz. 17.00 – klasy III Gimnazjum
Piątek        – godz. 19.00 – klasy I i II Gimnazjum
9.    W najbliższą sobotę (14 marca) o godz. 17.00 w naszym kościele będzie miało miejsce przedstawienie Misterium Pasyjnego w wykonaniu Amatorskiego Teatru działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Szczawnicy składającego się z członków Związku Podhalan Oddział Szczawnica i Zespołu „Pieniny” z Krościenka. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Z tego powodu Droga krzyżowa dla dzieci będzie w sobotę o godz. 15.00. Msza święta wieczorna zostanie odprawiona po zakończeniu Misterium.
10. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na tacę i na Dzieło Pomocy „Ad Gentes” i za ofiary na kościół z adresów: Czerniec 171 i 167, Maszkowice 88; z 5, 14, 19, 29, 31 i 37 Róży Żywego Różańca na misje.
11. Zachęcamy do zapisów na parafialną pielgrzymkę do Wilna i sanktuariów Warmii
i Mazur. Termin pielgrzymki: 16-19 kwietnia 2015 (czwartek-niedziela). Szczegółowe informacje i zapisy do 15 marca 2015r. w kancelarii parafialnej. A więc to już ostatnie dni zapisów. Prosimy więc nie zwlekać z decyzją.
12. Ks. Marek Bzinkowski na Jamajce odprawi następujące intencje pogrzebowe:
Śp. Jan Najduch                          – 14 intencji                –          8-21.03.2015
Śp. Stanisława Rekucka                        – 11 intencji                –          22.03-1.04.2015
Śp. Józef Talar                            – 14 intencji                –          6-19.04.2015
Śp. Kazimierz Maciuszek          – 11 intencji                –          20-30.04.2015
13. W ubiegłym tygodniu zmarli śp. Wincenty Klimek i śp. Rozalia Kawecka z Maszkowic. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!
14. Pozostałe ogłoszenia:
a)    Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łącku zaprasza na spotkanie informacyjne rodziców dzieci urodzonych w roku 2010 i objętych wychowaniem przedszkolnym oraz dzieci urodzonych w 2009 i 2008 roku, które powinny rozpocząć naukę w klasie I Szkoły Podstawowej. Spotkanie odbędzie się 12 marca 2015 roku w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Łącku: o godz. 16.00 – rodzice dzieci urodzonych w 2010 roku; o godz. 17.00 – rodzice dzieci urodzonych w 2009 i 2008 roku
b)    Kolejna akcja oddawania krwi odbędzie się w Zespole Szkół im. Świętej Kingi w Łącku dnia 15 marca 2015 w godz. 8.00-13.00.
c)    W restauracji „Pod Jabłonią” odbędzie się seminarium pt. „Racjonalna agrotechnika sadu podstawą opłacalności produkcji”. Seminarium odbędzie się 13 marca 2015 roku o godz. 10.00.