OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2 Niedziela Wielkiego Postu 1 marca 2015

1.    W środę będziemy obchodzić święto św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
2.    Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa
dla wszystkich                                        – piątek          o godz. 17.30
dla młodzieży                                         – piątek          o godz. 19.30
dla dzieci ze Szkół Podstawowych    – sobota        o godz. 16.00
w kaplicy w Szczereżu                          – piątek          o godz. 17.30 (w I piątek o 15.30)

Kalwaryjska Droga Krzyżowa   – niedziela    o godz. 14.00

Gorzkie Żale                                   – niedziela    o godz. 15.00
w kaplicy w Szczereżu                          – niedziela po Mszy o godz. 11.15

3.   Ostatnia Msza święta w Łącku w Wielkim Poście będzie odprawiana po Gorzkich Żalach, czyli około godz. 16.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00!
4.   W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – będziemy modlić się za kapłanów i za kleryków pochodzących z naszej parafii oraz o nowe powołania. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
5.   I piątek miesiąca:
Spowiedź w środę, czwartek i piątek rano przed Mszą świętą i wieczorem od godz. 17.00, na Szczereżu w piątek o 15.30.
Ze względu na spowiedź w środę, czwartek i piątek kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 7.00-8.00
Odwiedziny chorych z Komunią świętą:
Ks. Proboszcz                     – w piątek od godz. 8.00
Ks. Wikariusze                    – w sobotę od godz. 8.00
Młodzież zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 19.30, po niej Msza święta.
6.    W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.
7.    Intencje pogrzebowe:
Śp. Katarzyna Domek     – 10 intencji       – ks. Paweł Martyniuk (Kazachstan) –          8-17.03
Śp. Józef Talar                  – 30 int. (greg)   – ks. Marek Tatar (UKSW)                 –           1-30.03
Śp. Józef Talar                  – 30 int. (greg)   – ks. Krzysztof Tyliszczak (Anglia)   –       3.03-1.04
Śp. Józef Talar                  – 30 int. (greg)   – ks. Piotr Nowak (WSD)                   –       5.03-4.04
8.    Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na tacę i za ofiary na kościół z adresów: Łącko 450, 504, 764, z 5 i 19 Róży Matek na misje.
9.    Dzisiaj przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek na pomoc misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” powołane przez Komisję Misyjną Episkopatu Polski.
Zachęcamy do zapisów na parafialną pielgrzymkę do Wilna i sanktuariów Warmii i Mazur. Termin pielgrzymki: 16-19 kwietnia 2015 (czwartek-niedziela). Szczegółowe informacje i zapisy do 15 marca 2015r. w kancelarii parafialnej.