Ogłoszenia parafialne – 3. Niedziela Niedziela – 18.04.2021

 Aby pobrać plik PDF – kliknij link: 17. III niedziela wielkanocna – 18.04.2021

Intencja powszechna (podstawowe prawa): Módlmy się za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach.

Intencja parafialna: Módlmy się o ukochanie Pisma Świętego i o to, abyśmy wszyscy często słuchali słowa Bożego czytając Biblię. Módlmy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

 1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkanocną. Jest to Niedziela Biblijna. Dzisiaj rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jest to zarazem 3 niedziela miesiąca. Składka na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne, czyli na spłatę naszego zobowiązania firmie, która remontowała dach.
 1. W piątek Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej. Wszystkim członkom naszego parafialnego oddziału Akcji Katolickiej składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i światła Ducha Świętego w podejmowaniu nowych inicjatyw w służbie naszej wspólnocie parafialnej. W przyszłą sobotę o 18.00 w intencji członków Akcji Katolickiej zostanie odprawiona Msza św. Po niej członków AK zapraszamy na spotkanie w Domu Katechetycznym.
 1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Będzie to także ostatnia niedziela kwietnia, która tradycyjnie już poświęcona jest modlitwom za kierowców. Z okazji święta św. Marka Ewangelisty (25 kwietnia) będziemy modlić się o urodzaje.
 1. W sobotę 24 dzień miesiąca kwietnia. To tradycyjny „Dzień Celestyński”. Wszystkich członków Celestyńskiego Bractwa Modlitewnego, rodziny kapłanów i sióstr zakonnych oraz wszystkich czcicieli bł. s. Celestyny Faron zapraszamy o 17.00 na spotkanie modlitewne, różaniec, Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Eucharystię. Za przyczyną Matki Bożej i prosząc o wstawiennictwo bł. Celestyny będziemy modlić się w intencjach zapisanych w księdze próśb i łask, za kapłanów i siostry zakonne, oraz o nowe powołania zakonne i kapłańskie z naszej parafii. Będziemy także dziękować za liczne łaski jakie otrzymujemy za przyczynąbł. Celestyny.
 1. Dzisiaj kończy swoją praktykę w naszej wspólnocie diakon Maksymilian Marć. Dziękujemy za Jego posługę przez cały Wielki Post, za zaangażowanie w życie parafii, ofiarność i gorliwość w pełnieniu swojej posługi w kościele, w szkole, przedszkolach i kancelarii oraz w różnego rodzaju aktywnościach odejmowanych w parafii. W najbliższym czasie przed naszym diakonem jeszcze obrona pracy magisterskiej, a potem bezpośrednie przygotowanie do święceń, które zaplanowane są na 29 maja o 9.00. Dziękując za posługę w czasie praktyki zapewniamy o pamięci w modlitwie. Będziemy szczególnie polecać diakona Maksymiliana wstawiennictwu bł. Siostry Celestyny. Już dzisiaj zapraszamy do celebracji Mszy św. prymicyjnej w naszej wspólnocie 13 czerwca o 12.00.
 2. Wczoraj ks. Abp Henryk Nowacki udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Gratulujemy młodzieży i ich rodzicom. Dziękujemy ks. Włodzimierzowi i ks. Arkadiuszowi za przygotowanie młodzieży do tego spotkania z Duchem Świętym, a także za przygotowanie uroczystości w warunkach ograniczeń sanitarno-epidemiologicznych. 
 1. W tym tygodniu księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Ks. Proboszcz, ks. Włodzimierz i ks. Rafał w piątek od 8.30, ks. Arkadiusz w sobotę od 8.30.
 1. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” m.in. rozmowa o Biblii, a także artykuł o projekcie rehabilitacji osób, które przeszły COVID-19.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać także za wszystkie ofiary składane w kopertach i na konto parafialne:

Ofiary na cele inwestycyjne: Łącko nr: 90, 238, 309, 462, 449, 655, 677, 680, 777, 740, 816, 853; Cmentarz: Łącko nr: 586; Kwiaty: Łącko nr: 462; Maszkowice nr: 103.

 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Leonarda Szczepaniak. Polecajmy Jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 1. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Paweł KOŻUCH z Wielogłów i Kinga PYRDOŁ z Łącka (3);

Kamil GRZYBACZ z Podwilka i Sabina Maria FILIPOWICZ z Łącka (3);

Sylwester SZCZYRBA z Maszkowic i Marena MATUSIK z Maszkowic (3);

Konrad MAJEWSKI z Łącka i Jadwiga MAŚLANKA z Piwnicznej Zdroju (2);

Andrzej Marek WÓJCIK z Woli Kosnowej i Paulina CEBULA z Łącka (1);

Ernest Eryk BIDZIŃSKI z Aarhus (Dania) i Katarzyna KOŁODZIEJ z Aarhus (Dania) (1);

Józef Kazimierz ZYGADŁO z Łącka i Anna PACHUT z Maszkowic (1);

Damian Marek ZIĘBA z Witkowic i Beata Małgorzata ZIĘBA z Maszkowic (1).

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. 

 1. Intencje pogrzebowe:

– śp. Barbara Nowak                        19.04-22.05. (bez niedziel)             ks. Piotr Herok (Warszawa)

 

Komunikat Dziekana Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone  dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej.

            Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Podyplomowe studia „Katecheza przedszkolna” pozwalają na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych. Zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

Szczegółowe informacje na stronie: Sekretariat WTST, ul. Piłsudskiego 6, 33-100  Tarnów,

tel. 146223331, wt.diecezja.tarnow.pl  email: wteol@diecezja.tarnow.pl

Podpisany Ks. dr hab. Marek Kluz, prof. UPJPII, dziekan WTST