OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim 4 STYCZNIA 2015

Intencja ogólna: Aby ludzie należący do różnych tradycji religijnych i wszyscy ludzie dobrej woli współpracowali w promowaniu pokoju.

Intencja misyjna: Aby w tym roku, poświęconym życiu konsekrowanemu, zakonnicy i zakonnice odnaleźli radość płynącą z naśladowania Chrystusa i gorliwie oddawali się posługiwaniu ubogim.

1. We wtorek (6 stycznia) będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną również uroczystością Trzech Króli. Jezus Chrystusa objawia się wszystkim narodom reprezentowanym przez trzech mędrców. Starajmy się, jak ci trzej królowie zawsze i całym życiem oddawać cześć Chrystusowi, chciejmy Go przyjąć do naszych serc i do naszych domów. Zewnętrznym znakiem tego przyjęcia niech będą wypisane na drzwiach domu poświęconą kredą znaki: K+M+B 2015.

Kredę i kadzidło do okadzenia naszych mieszkań można nabyć przed kościołem dzisiaj i we wtorek. Rozprowadza ją młodzież gimnazjalna, która w ten sposób zbiera środki na dojazd na swoje rekolekcje przed sakramentem bierzmowania w Gródku nad Dunajcem. Zechciejmy więc docenić ich wysiłek.

Poświęcenie kadzidła i kredy będzie we wtorek podczas każdej Mszy świętej.

A Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego.

2. Dzień 6 stycznia jest obchodzony jako Diecezjalny Dzień Misyjny. Składka tego dnia będzie przeznaczona na misyjne cele diecezjalne i ogólnopolskie. Jest to również patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Chcemy już dzisiaj serdecznie podziękować wszystkim dzieciom, które z tak wielkim zaangażowaniem włączyły się w akcję „Kolędników misyjnych”. Dziękujemy szczególnie s. Jadwidze oraz wszystkim opiekunom, którzy kolędowali razem z dziećmi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom za niezwykle życzliwe przyjęcie Kolędników misyjnych, za poczęstunki i za ofiary. Dzieci kolędujące w Łącku, Czerńcu i Maszkowicach zebrały 9.720 zł. Raz jeszcze składamy serdeczne Bóg zapłać!

3. W uroczystość Trzech Króli po Mszy świętej o godz. 12.15 będzie miał miejsce konkurs dla „Kolędników Misyjnych” na najpiękniejsze kolędnicze przebranie. Zachęcamy więc dzieci do przyjścia na te Mszę świętą w swoich ubraniach kolędniczo-misyjnych.

4. Przyszła niedziela to święto Chrztu Pańskiego. Będziemy również wspominać swój własny chrzest i dziękować Bogu za łaskę bycia dzieckiem Bożym.

5. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę (11.01) po Mszy świętej o godz. 7.00.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę i w Nowy Rok. Dziękujemy również za ofiary na kościół z adresów: Łącko 850, 597, 28, 665, 741, 546, 584, 140a, 694, 265, 336, 808, 827, 859, 740, Czerniec 164, 182, 26, 116, 129, Maszkowice 206 oraz za ofiary na ogrzewanie kaplicy w Szczereżu.

7. Msze pogrzebowe:

• Śp. Władysław Cebula – 30 int. (greg) – ks. Piotr Popis (Zambia) – 7.01-5.02