OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18 Niedziela zwykła 3 sierpnia 2014

1. W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

• Poniedziałek – św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów

• Środa – święto Przemienienia Pańskiego, odpust w sądeckiej Farze

• Czwartek – bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej, które pracują w naszej parafii

• Piątek – św. Dominika

• Sobota – św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – patronki Europy

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia.

2. Przeżywamy miesiąc sierpień, który jest miesiącem trzeźwości. Bardzo prosimy wszystkich Parafian nie tylko o modlitwę za uzależnionych, ale również za powstrzymanie się od spożywania alkoholu. Niech to nasze świadectwo umocni dobre postanowienia tych, którzy z alkoholem mają problemy.

3. Trwa tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu. Serdecznie zachęcamy do wzięcia w nim udziału.

4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca po Mszy świętej o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe.

5. W przyszłą niedzielę (10 sierpnia) o godz. 16.00 w naszym kościele odbędzie spotkanie przedpielgrzymkowe, na którym jeszcze będzie się można zapisać na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.

6. Ostatniego dnia lipca zakończył kilkudziesięcioletnią pracę w naszej parafii jako organista pan Jan Gorczowski. Pragniemy wyrazić mu wdzięczność za tyle lat pracy i służby parafii. Niech Bóg obdarza zdrowiem, siłami i swoim błogosławieństwem na długie lata.

Jednocześnie od 1 sierpnia podjął pracę jako organista pan Marcin Wnęk, którego serdecznie witamy i życzymy obfitości łask Bożych i wstawiennictwa św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej.

7. Intencje pogrzebowe:

• Śp. Władysław Faron – 30 int. (greg.) – ks. Jan Krzyściak (Filipiny) – od 4.08

• Śp. Janina Cebula – 30 int. (greg.) – ks. Rafała Zborowski (Ukraina) – od 3.08

8. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę za ofiary na kościół z adresów: Czerniec 150 oraz od państwa Henryka i Agaty Kurzeja z Chicago.