OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17 Niedziela zwykła 27 lipca 2014

1. Dzisiaj po Mszach świętych będzie błogosławieństwo kierowców oraz samochodów i motocykli. Po błogosławieństwie na zakończenie Mszy świętej zostanie w kościele odmówiona modlitwa błogosławieństwa kierowców i pojazdów. Później kapłan przejdzie po parkingu i pokropi wodą święconą. Prosimy o podejście do swoich pojazdów.

2. W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

• Wtorek – św. Martę

• Czwartek – św. Ignacego Loyolę

• Piątek – św. Alfonsa Liguoriego

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia.

3. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc sierpień, który od wielu już lat jest w Polsce miesiącem trzeźwości. Bardzo prosimy wszystkich Parafian nie tylko o modlitwę za uzależnionych, ale również za powstrzymanie się od spożywania alkoholu. Niech to będzie nasza ofiara dla Boga w intencji trzeźwości tak wielu ludzi, również spośród naszych Parafian, którzy mają prawdziwy problem z alkoholem.

4. Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Diecezjalny Apostolat Trzeźwości zapraszają na XI Diecezjalny Marsz Trzeźwości z kościoła bł. Karoliny w Tarnowie do kościoła św. Stanisława w Skrzyszowie. Marsz, nad którym objął patronat Biskup Tarnowski Andrzej Jeż i Wójt Gminy Skrzyszów, odbędzie się w sobotę 2 sierpnia br., a rozpocznie się Mszą świętą w kościele bł. Karoliny, o godz. 16.30. Ufamy mocno, że Marsz zgromadzi wszystkich zatroskanych o wielką sprawę trzeźwości własnej i trzeźwości naszego Narodu, że zgromadzi także tych, którzy walczą z chorobą wszelkiego rodzaju uzależnień oraz osoby pragnące wspierać ludzi nią dotkniętych.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca:

• Spowiedź: w środę, czwartek i piątek rano przed Mszą świętą i wieczorem od godz. 18.00, na Szczereżu w piątek o 15.30.

• Ze względu na spowiedź w środę, czwartek i piątek kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 7.00-8.00

• Odwiedziny chorych – według porządku zapowiedzianego przez kapłanów (ks. Szymon chorych odwiedzi w niedzielę – 3 sierpnia od godz. 14.00).

• Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i na Mszę świętą. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wygradzającej za grzechy nas samych i całego świata.

6. I sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy zwłaszcza na Mszę świętą wieczorną i Procesję Fatimską. Do niesienia Figury Matki Boskiej zapraszamy XIII, XIV, XVI i XVII Róże Żywego Różańca.

7. Sprawdzając listy członków Róż Różańcowych okazało się, że brakuje list: 7, 8, 11, 13, 16, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 32, 33, 35, 36 i 39 Róży. Czyżby te Róże nie istniały? Prosimy zelatorów o skontaktowanie się z ks. Proboszczem.

8. Wyjazd młodzieży do Chorwacji i Medjugorie – piątek o godz. 10.00 Msza święta, po niej wyjazd z parkingu przy kościele.

9. Zachęcamy do zapisywania się w kancelarii na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Koszt pielgrzymki 90 zł. Jeśli z rodziny idzie druga osoba płaci 60 zł.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.piegrzymka.diecezja.tarnow.pl

10. Intencje pogrzebowe:

• Śp. Piotr Baran – 30 int. (greg.) – ks. Stanisław Stanisławek (Kamerun) – od 1.08

• Śp. Władysław Faron – 30 int. (greg.) – ks. Robert Zając (Peru) – od 1.08

• Śp. Władysław Faron – 30 int. (greg.) – ks. Jan Krzyściak (Filipiny) – od 4.08

• Śp. Władysław Faron – 30 int. (greg.) – ks. Antoni Wawrzeczko (Reunion) – od 1.08

• Śp. Zofia Cebula – 30 int. (greg.) – ks. Marek Figurski (Brazylia) – od 1.08

• Śp. Marek Duda – 30 int. (greg.) – ks. Jan Kaszuba (Madagaskar) – od 1.08

• Śp. Kazimiera Gromala – 30 int. (greg.) – ks. Paweł Martyniuk (Kazachstan) – od 1.08

• Śp. Wojciech Bober – 21 int. – ks. Prałat Józef Trzópek – wakacje

11. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie oraz za ofiary na kościół z adresów: Łącko 68, 96, 106, 522, Czerniec 167.

12. W ubiegłą niedzielę odeszła do Pana śp. Janina Cebula z Maszkowic. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!