20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 sierpnia 2016

1. Serdecznie witamy w naszej Parafii s. Alinę Rżaną. S. Alina będzie dbała o wystrój naszego kościoła. Życzymy Siostrze wielu Bożych łask i opieki pochodzącej z naszej parafii bł. Celestyny Faron.
  2. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 7.00.
  3. Również dzisiaj zapraszamy na spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę, które odbędzie się w kościele o godz. 16.00. Pielgrzymka wyrusza z Tarnowa w środę. Chciejmy towarzyszyć naszym pielgrzymom modlitwami. Diecezjalne radio RDN Małopolska będzie prowadziło transmisje z pielgrzymki. Jednocześnie informujemy, że w kancelarii parafialnej można się zapisać na autokarową pielgrzymkę, która odbędzie się w dniu 25.08, czyli w dniu wejścia pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Koszt pielgrzymki to 50zł.
  4. Jutro obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to uroczystość obowiązkowa, zapraszamy więc na Msze święte, które będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie ziół. O godz. 12.00 na rynku w Łącku będzie miał miejsce pokaz musztry paradnej w wykonaniu orkiestry reprezentacyjnej Straży Granicznej. O godz. 15.00 na Górze Zyndrama będzie odprawiona Msza święta, podczas której w szczególny sposób chcemy podziękować Bogu za chrzest Polski. Na Górze Zyndrama znajduje się tablica upamiętniająca to wydarzenie. Po Mszy świętej wystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej w Maszkowicach oraz zespół Kierpecki. Będzie również poczęstunek. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy, a mieszkańcom Maszkowic dziękujemy za przygotowanie całej uroczystości!
  5. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na tacę oraz na kościół z adresu Łącko 8, 515B, 652, 215, 302, 533 Maszkowice 246
  6. Zapowiedzi przedślubne:

v  Marek KUNASZEWSKI z Wrocławia      –          Barbara KOZA z Łącka

v  Grzegorz TOMASZEK z Maszkowic        –          Dorota KOZIK z Barcic

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Wiśniewski ze Szczereża oraz śp. Stanisław Kowalczyk z Łącka – jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu:

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!