30 Niedziela zwykła NIEDZIELA MISYJNA 23 października 2016

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna tydzień modlitw w intencji misji. Chciejmy pamiętać w swoich modlitwach o misjonarzach i o tych wszystkich, którym głoszą Ewangelię.

2. Serdecznie zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe. Dzieci zapraszamy w dni powszednie na godz. 16.00, młodzież i dorosłych zapraszamy na godz. 17.15. Na Szczereżu Różaniec również o godz. 17.15.
O przygotowanie rozważań i prowadzenie modlitwy różańcowej w kościele w najbliższym tygodniu prosimy następujące grupy parafialne:
Poniedziałek                       Bractwo bł. Celestyny Faron
Wtorek                                4 Róża Różańcowa
Środa                                    3 Róża Różańcowa
Czwartek                             Dzieci I Komunijne
Piątek                                    Związek Podhalan Oddział w Łącku
Sobota                                 Szkolne Koło „Caritas”

3. W poniedziałek (24 października) na nabożeństwo różańcowe oraz Mszę świętą wieczorną zapraszamy członków Bractwa bł. Celestyny, rodziny kapłanów i sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii oraz wszystkich parafian. Przez wstawiennictwo bł. Celestyny będziemy prosić Boga za naszą parafię, a zwłaszcza o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu.

4. W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i ich rodziców na nabożeństwo różańcowe i Mszę świętą.

5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych.
Spowiedź przed tą uroczystością będzie w naszym kościele w piątek i sobotę od godz. 17.00. W te dni kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano w godz. 7.00-8.00.

6. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy o wyraźne wypisanie imion i nazwisk zmarłych.

7. Od poniedziałku przy wejściu na cmentarz Wolontariat św. Ojca Pio i Szkolne Koło „Caritas” będzie rozprowadzać specjalnie oznakowane znicze w ramach akcji „Znicz Serca”. Środki pozyskane ze złożonych ofiar zostaną przekazane na rzecz potrzebujących w naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej akcji i już dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli.
8. W przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież na Mszę świętą o godz. 9.00, natomiast podczas Mszy świętej o godz. 12.00 kandydaci na ministrantów zostaną przyjęci w poczet aspirantów.

9. Dziękujemy za ofiary na tacę w zeszłą niedzielę, na kościół: Łącko 90, 362, 464, Czerniec 99 i Maszkowice 262.

10. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze na przyszły rok w cenie 21 zł oraz kalendarze misyjne w cenie 5 zł.

11. W ubiegłą niedzielę w każdym kościele w Polsce odbywało się liczenie wiernych. W naszej parafii wyniki są następujące: na terenie naszej parafii zameldowanych jest 5.528 osób (w stosunku do poprzedniego roku przybyło 94 osoby), w Mszach świętych uczestniczyło 3.269 osób (o 321 więcej niż w roku 2015), a Komunię świętą przyjęło 1.065 osób (o 78 więcej niż rok temu).

12. W ubiegłym tygodniu zmarli: śp. Henryk Rusnarczyk z Łącka (ul. Krakowska), śp. Józef Twardowski z Łącka (ul. Ks. Piaskowego) oraz śp. Adam Szymański z Łącka (Rynek). Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!