29 Niedziela zwykła 16 października 2016

1. Serdecznie zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe. Dzieci zapraszamy w dni powszednie na godz. 16.00, młodzież i dorosłych zapraszamy na godz. 17.15. Na Szczereżu Różaniec również o godz. 17.15.
O przygotowanie rozważań i prowadzenie modlitwy różańcowej w kościele w najbliższym tygodniu prosimy następujące grupy parafialne:
Poniedziałek                       6 Róża Różańcowa
Wtorek                                  5 Róża Różańcowa
Środa                                    Młodzież klas I i II Gimnazjum
Czwartek                               Młodzież klas III Gimnazjum
Piątek                                    Chór parafialny „Zew Gór”
Sobota                                   Siostry zakonne

2. We wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom Służby Zdrowia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki świętego Patrona.

3. W środę zapraszamy młodzież I i II klas Gimnazjum, a w czwartek klas III, na godz. 17.00 na kolejne spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem.

4. W środę po wieczornej Mszy świętej spotkanie Parafialnego Zespołu „Caritas” i Akcji Katolickiej.

5. Również w środę po wieczornej Mszy świętej kolejna Katecheza dla Dorosłych. Temat: „Błogosławieństwa ewangeliczne”.

6. Klub Seniora „Św. Michał” zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 15.00.

7. Serdecznie dziękujemy za przywiezione jabłka dla Seminarium Duchownego w Tarnowie. Skrzynki można już odebrać. Dziękujemy za ofiary na tacę w zeszłą niedzielę, na kościół: Łącko 740, 385, 589, 718, 467, 85, 34, 289, Czerniec 192 oraz na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na misje.

9. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się Dzień skupienia dla narzeczonych. Początek o godz. 14.30 w Domu Katechetycznym.

10. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze na przyszły rok w cenie 21 zł oraz kalendarze misyjne w cenie 5 zł.

11. We wtorek odbędzie się, organizowana m.in. przez Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie, akcja zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Prosimy zatem o składanie sprzętu na parkingu przy kościele jutro cały dzień i we wtorek do godz. 11.00.

12. W ubiegłym tygodniu zmarli: śp. Janina Twardowska z Maszkowic-Zawodzie oraz śp. Bogdan Cidyło z Łącka, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!