23 Niedziela Zwykła – 4 września 2016

1. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia NMP, głównej Patronki Diecezji Tarnowskiej. W tym dniu szczególnie zapraszamy na uroczystości dziękczynne za kanonizację św. Stanisława Papczyńskiego, które rozpoczną się w Podegrodziu o godz. 17.00.

2. Dzisiaj usłyszymy jeszcze świadectwo małżeństwa, które należy do Domowego Kościoła. Chcielibyśmy, aby w naszej parafii powstały kolejne kręgi Domowego Kościoła. Małżeństwa, które chciałyby zbliżyć się do Boga poprzez Domowy Kościół, zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.

3. Spotkania grup parafialnych:

• Ministranci                                              – wtorek o godz. 16.00
  • Ministranci (Szczereż)                          – piątek o godz. 15.30
  • Kandydaci na ministrantów                 – wtorek o godz. 15.30
  • Lektorzy                                                   – wtorek o godz. 18.30
  • Dziewczęca Służba Maryjna               – czwartek o godz. 15.00
  • Schola dziecięca                                   – sobota o godz. 11.00
  • Grupa młodzieżowa gimnazjalistów – piątek o godz. 19.00
  • Grupa młodzieżowa starszych            – piątek o godz. 20.00
  • Grupa młodzieżowa (Szczereż)          – poniedziałek o godz. 19.30
  • Szkolne Koło Caritas                            – druga sobota miesiąca o godz. 11.00
  • Modlitewna Grupa Dorosłych             – środa o godz. 19.30
  • Akcja Katolicka i Caritas                       – trzecia środa miesiąca o godz. 18.30
  • Klub Seniora „Święty Michał”             – od poniedziałku do piątku 15.00-17.00
  • Chór parafialny „Zew gór”                    – wtorek i czwartek o godz. 19.00

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich chętnych, by dołączyli do działających grup i zaangażowali się w ich działalność.

4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

5. Również w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Msza święta w intencji wszystkich rolników i sadowników z okazji „Święta Owocobrania”.

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe dla uczestników PPT na Jasną Górę. Rozpocznie się ono Mszą świętą o godz. 15.00.

7. Zbliża się uroczystość dożynkowa w Czarnym Potoku. Za dwa tygodnie (18 września) wyruszymy z pielgrzymką do sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej niosąc wieńce dożynkowe. Przypominamy rejony, które w tym roku wykonują wieńce:

Łącko – Kiczonki; Czerniec – rejon od Zabrzeży (Łączki-Pasiud); Maszkowice – Zawodzie; Szczereż – Kadeczka.

8. Zwracamy się z wielką prośbą do mieszkańców Szczereża o zadbanie o wygląd placu przy kościele oraz na cmentarzu. Przypominamy, że w tym roku zajmuje się tym rejon Centrum od Józefa Bobra do Stanisława Bobra. Prosimy również o zastanowienie się nad sposobem na wykorzystanie monitorów do wyświetlania pieśni. Potrzeba kogoś, kto się podejmie w ten sposób usłużyć całej wspólnocie Szczereża. Mile widziany byłby również organista.

9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie i sanktuariów Bośni, Hercegowiny i Chorwacji. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 18-26 października 2016. Koszt – 1.650zł + 110€. Szczegółowe informacje i program pielgrzymki znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy wraz z wpłatą 500 zł – do 18 września w kancelarii parafialnej.

10. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na tacę oraz na kościół z adresu Łącko 822, Maszkowice 51.

11. Zapowiedzi przedślubne

v  Krzysztof CHLIPAŁA z Zabrzeży             –          Monika PIERZCHAŁA z Łącka

v  Michał KLUSKA z Tokarni                                    –          Aleksandra MARNIK z Łącka

v  Dawid SŁOWIK z Jazowska                     –          Kinga DYBIEC z Łącka

v  Rafał TOKARCZYK z Paszyna               –          Paulina KURNYTA z Szczereża

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!