20 NIEDZIELA ZWYKŁA 16 sierpnia 2015

1.    Msze święte wieczorne w sierpniu, zarówno w dni powszednie, jak i w niedziele o godz. 19.00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się o godz. 18.00.
Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie rano od 7.00-8.00 i wieczorem od 17.00-18.00.

2.    Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Maszkowic za zorganizowanie wczorajszej Mszy świętej na Górze Zyndrama, za poczęstunek i zabawę.

3.    Jutro rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę.
Bagaże składamy dzisiaj od godz. 14.00 do godz. 17.00 w garażu przy plebanii.Autobus wiozący pielgrzymów do Tarnowa odjedzie z parkingu przy kościele jutro o godz. 3.30. Dobrze zapakowane i podpisane stroje góralskie na wejście pielgrzymki będzie można składać w Łącku lub Kamienicy tylko 23.08. Prosimy nie przynosić strojów w inne dni!
Chciejmy towarzyszyć pielgrzymom w naszych modlitwach. Prosimy również, by oni zanieśli nasze intencje przed Tron Królowej Polski.

4.    Ponieważ w I piątek ks. Szymon nie mógł odwiedzić chorych z Komunią świętą dlatego też uda się do nich z posługą sakramentalną w poniedziałek (17.08) od godz. 8.00.

5.    W przyszłą niedzielę Dzień Skupienia dla narzeczonych o godz. 14.30 w Domu Katechetycznym.

6.    Dzieci ze scholki zapraszamy na spotkanie do Domu Katechetycznego w poniedziałek na godz. 11.00.

7.    Próba Zespołu Regionalnego „Małe Łącko” odbędzie się 19.08 (środa) o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Łącku.

8.    Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto w dniu dzisiejszym (16.08) o godz. 17.00 w Amfiteatrze na Jeżowej.

9.    Ogłoszenie Wójta Gminy Łącko:
W związku z występowaniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych w bieżącym roku, Wójt Gminy Łącko uprzejmie przypomina o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych. Wnioski powinny być złożone na odpowiednich formularzach dostępnych na stronie internetowej oraz w siedzibie Urzędu Gminy Łącko. Dalsze czynności z tym związane uzależnione będą od decyzji władz wyższego szczebla.