21 NIEDZIELA ZWYKŁA 23 sierpnia 2015

1.    Msze święte wieczorne w sierpniu, zarówno w dni powszednie, jak i w niedziele o godz. 19.00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się o godz. 18.00.
Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie rano od 7.00-8.00 i wieczorem od 17.00-18.00.

2.    W najbliższym tygodniu będziemy przeżywać
Poniedziałek – św. Bartłomieja Apostoła
Środa – uroczystość NMP Częstochowskiej
Czwartek – św. Moniki
Piątek – św. Augustyna
Sobota – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

3.    Jutro (poniedziałek – 24.08) serdecznie zapraszamy czcicieli bł. Celestyny oraz rodziny kapłanów i sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii na adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę świętą wieczorną w intencji powołań.

4.    We wtorek z parkingu przy kościele o godz. 7.30 wyruszy nasza pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Zbiórka o godz. 7.15.

5.    Ze względu na kończące się wakacje i zbliżające się rozpoczęcie nowego roku szkolnego zachęcamy dzieci i młodzież do przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.
szkoły podstawowe                                                      – czwartek od godz. 18.00
Gimnazjum i młodzież szkół ponadgimnazjalnych – piątek od godz. 18.00
W tych dniach kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 7.00-8.00.

6.    W przyszłą niedzielę przy Szkole Podstawowej w Maszkowicach o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza święta z okazji 85. rocznicy utworzenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Maszkowicach. Podczas tej Mszy świętej zostanie poświęcony i przekazany druhom strażakom sztandar. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość szczególnie mieszkańców Maszkowic.

7.    Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i za ofiary na kościół z adresu Łącko 172.

8.    Intencje pogrzebowe:

Śp. Władysław Adamczyk  – 30 int. (greg)    – ks. Walenty Gryk (PNG)                         – 1-30.09
Śp. Stefan Bober                       – 30 int. (greg)          – ks. Paweł Lewandowski (KUL)                         – 1-30.09
Śp. Stefan Bober                       – 30 int. (greg)          – ks. Krzysztof Trociński (Kamerun)       – 1-30.09
Śp. Stanisława Lizoń    – 30 int. (greg)          – ks. Krzysztof Tyliszczak (Anglia)          – 1-30.09
Śp. Stanisław Pokrzyk  – 30 int. (greg)          – ks. Jan Kaszuba (Madagaskar)                        – 1-30.09
Śp. Stanisław Pokrzyk  – 30 int. (greg)          – ks. Jan Kaszuba (Madagaskar)                        – 1-30.10
Śp. Stanisław Pokrzyk  – 30 int. (greg)          – ks. Jan Kaszuba (Madagaskar)                        – 1-30.11
Śp. Janina Mrówka-Konstanty – 30 int. (greg) – ks. Szymon Pietryka (CFM)               – 1-30.09

9.    Ogłoszenie Ośrodka Pomocy Społecznej:
Ośrodek Pomocy Społecznej w Łącku, w związku z realizacją projektu „Pierwszy dzwonek”, informuje osoby, które złożyły wniosek, o konieczności dostarczenia od 24 sierpnia do 30 września 2015 roku imiennych faktur lub rachunków potwierdzających fakt zakupu podręczników szkolnych i innych artykułów edukacyjnych. Jednocześnie informujemy, że ostateczna kwota wsparcia na jedno dziecko ustalona przez Zarząd Województwa Małopolskiego wynosić będzie 120 zł.