17 Niedziela zwykła 24 lipca 2016

1. Od środy gościmy w naszej parafii młodzież z Rimini (Włochy) wraz z kapłanami. Cieszymy się ich obecnością i świadectwem życia wiarą. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza młodzież na Festiwal Młodych, który rozpocznie się dzisiaj o godz. 15.30 Koronką do Miłosierdzia Bożego w kościele. Po modlitwie wyruszy z kościoła barwny korowód kierując się do amfiteatru na Jeżowej. Tam będą występować zespoły muzyczne i taneczne, będą konkursy i zabawy. Festiwal zakończy się Apelem Jasnogórskim około godz. 22.00.
Jutro rano (o godz. 8.00) pożegnamy włoską młodzież, która uda się na spotkanie z Ojcem Świętym do Krakowa. Nasza młodzież wyjedzie na spotkanie z papieżem Franciszkiem w piątek.

2. Pragniemy już dzisiaj serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia wszystkich imprez związanych ze Światowymi Dniami Młodych. Dziękujemy więc
– Wójtowi Gminy Łącko oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Łącku
– rodzinom, które gościły w swoich domach młodzież z Włoch
– restauracji „Pod Jabłonią” za przygotowywanie posiłków
– mieszkańcom Cebulówki i Szczereża za ugoszczenie pielgrzymów
– państwu Urszuli i Kazimierzowi Franczyk
– firmie ADK System
– przewodniczce PTTK, pani Marii Pierzga
– tłumaczkom: Ewie Banach, Grażynie Gwóźdź, Urszuli Jurkowskiej i Karolinie Porębskiej
– właścicielom firmy „Owoc Łącki”: Józefowi Kozie i Kazimierzowi Rusnarczykowi
– pani Krystynie Sukiennik za wyhaftowanie pięknych pamiątkowych serwetek
– Wodzirejowi 44 – czyli Jerzemu Stachoniowi
– orkiestrze dętej, chórowi parafialnemu, kapelom góralskim, a szczególnie kapeli „Ciupaga” i „Fiyrloki”, zespołom tanecznym
– firmie przewozowej „Darek-Bus”
Szczególne jednak słowa podziękowania pragniemy skierować w stronę młodzieży naszej parafii, która z otwartym sercem i ogromnym zapałem zaangażowała się w zorganizowanie pobytu w naszej parafii przyjaciół z Włoch. Nie możemy również zapomnieć o kapłanach, a zwłaszcza o głównym organizatorze ŚDM w naszej parafii – ks. Pawle Przybyło. Na jego ręce składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie i przeprowadzenie święta młodych w Łącku.
Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom składamy najserdeczniejsze podziękowanie. BÓG ZAPŁAĆ!

3. Dzisiaj z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych, po każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Prosimy więc cierpliwie czekać na poświęcenie pojazdów.

4. Dzisiaj odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. O godz. 14.30 będzie dla nich Msza święta, a po niej spotkanie w Poradni Rodzinnej.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na tacę oraz na kościół z adresu Łącko 111.

6. Zapowiedzi przedślubne:
Sławomir Feliks KULAK z Łącka                –          Elżbieta RYMARCZYK z Biczyc Dolnych
Mariusz DUDA z Łącka                                –          Monika Maria WĄCHAŁA z Woli Kosnowej
Jarosław BOBER ze Szczereża                    –          Karolina RAMS z Olszanki
Piotr SŁOMKA z Wielogłów                        –          Aneta TWARDOWSKA z Zarzecza
Paweł BABUŚKA z Łącka                             –          Monika MIŚKOWICZ z Kamienicy
Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!