Zaproszenie na XII ŚJDM

Serdecznie zapraszamy was wszystkich na kolejne już XII Świętojańskie Dni Młodych, które odbędą się w Łącku dniach 20-22 czerwca pod hasłem „Posłuchaj Chrystusa”.

Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela w Łącku i Dekanalne Duszpasterstwo Młodzieży serdecznie zaprasza młodzież oraz wszystkich parafian na wspólną modlitwę, śpiew, koncerty, turnieje sportowe, gry i zabawy. Świętojańskie Dni rozpoczną się tradycyjnie w piątek (20.VI) o godz. 20.00 w Kościele parafialnym w Łącku wspólną modlitwą wiary przy relikwiach Bł. Karoliny Kózka prowadzoną przez zespól „PANDAMUSIC” i młodzież z Zabawy.

Po niej wyruszymy na czuwanie do Szczereża, gdzie o godz. 24.00 zostanie odprawiona Uroczysta Pasterka Świętojańska pod przewodnictwem ks. Marcina Minorczyka, wikariusza z Sanktuarium Bł. Karoliny Kózka w Zabawie. Czuwanie poprowadzi młodzież z Zabawy wraz z zespołem „POD GRUSZĄ”. Czuwanie zakończy się „Wschodem słońca z Jezusem”.

Autokary po nocnym czuwaniu na Szczereżu odwiozą młodzież do parafii. Bardzo prosimy aby na to spotkanie piątkowe przybyła również młodzież klas I i II Gimnazjum w ramach rocznego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania oraz z klas III Gimnazjum jako Dekanalne Dziękczynienie za jego przyjęcie.

W sobotę (21 czerwca) od godz. 10.00 rozpoczną się turnieje sportowe: piłki nożnej(„Orlik” w Łącku), siatkowej(Gimnazjum w Zagorzynie), koszykowej, strzelnicy sportowej(„Orlik” w Łącku), tenisa stołowego (Hala Widowiskowo-Sportowa w Łącku) oraz szachów (Zespół Szkół św. Kingi w Łącku). Do 18 czerwca zgłaszamy drużyny.

O godz. 15.00 na stadion „Zyndram” w Łącku serdecznie zapraszamy wszystkich na piknik rodzinny, oraz na mecz towarzyski KSIĘŻA – OLD BOY-PODEGRODZIE.

O godz. 19.30 na scenie plenerowej przy kościele odbędzie się spotkanie z panem Leszkiem DOKOWICZEM, a o godz. 20.30 rozpocznie się zabawa taneczna, przy kapeli „KAMA” i Wodzireju 44.

W niedzielę (22 czerwca) zapraszamy wszystkich na wspólne świętowanie XII Dni Świętojańskich z okazji odpustu ku czci św. Jana Chrzciciela. Homilie w tym dniu głosi ks. MAREK TATAR. Od. godz. 14.00 rozpoczną się koncerty i wystąpią zespoły: MALI MASZKOWIANIE, 14.45 wystąpi teatr dla dzieci, o godz. 17.00, wystąpi solista „HIOB”; o 18.00 Wystąpi zespół „BABSZTYL”,

O godz. 19.00 odbędzie się losowanie głównych nagród ŚJDM, a ok. 19.45 wystąpi zespół MALEO REGGAE ROCKERS. O 21.15 wystąpi solistka Kasia STANEK(The Voice of Poland). Od 22.15 rozpocznie się wspólna zabawa taneczna przy kapeli LUZ-MUZ. Pomiędzy koncertami wystąpią młodzi twórcy naszego regionu.

Całe spotkanie zakończymy wspólną modlitwą i śpiewem na cześć Św. Jana Pawła II. Czas pomiędzy koncertami wypełnią zabawy, loterie fantowe i atrakcje m.in. tańczące fontanny, atrakcje dla dzieci, przejazd harleyami.

Szczegóły na plakatach oraz na stronie www.parafia.elacko.pl i www.wolontariatlacko.pl. Wstęp na wszystkie te dni jest wolny.

Prosimy was o modlitwę na pomyślne odbycie się tych dni, o pogodę oraz o obecność na tym wspólnym świętowaniu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!