OGŁOSZENIA PARAFIALNE ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 8 czerwca 2014

1. W zeszłym tygodniu zakończył się miesiąc maj, w którym oddawaliśmy cześć Matce Bożej. Pragniemy w szczególny sposób podziękować Panom, którzy codziennie z wieży kościelnej grali hymny maryjne. Dziękujemy również wszystkim opiekującym się kapliczkami, przy których śpiewane były majówki. Niech wszystkim Maryja uprasza wiele łask na każdy dzień!

2. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Jeśli ktoś jeszcze nie zdążył wypełnić tego obowiązku niech to zrobi jak najszybciej.

3. W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

• Poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła

• Środa – św. Barnabę, Apostoła

• Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

• Piątek – św. Antoniego z Padwy

• Sobota – bł. Michała Kozala

• Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask.

4. Nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem Litanii odprawiamy o godz. 17.45 w trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. Spotkania grup parafialnych:

– Aspiranci – wtorek o godz. 15.30

– Ministranci – wtorek o godz. 16.15

– DSM – grupa młodsza – piątek o godz. 15.00            – grupa starsza – piątek o godz. 15.30

– Próba scholki – sobota o godz. 11.00

– Grupy młodzieżowe

– gimnazjalna – piątek o godz. 18.30

– starsza – piątek o godz. 20.00

– Katecheza dla dorosłych – wtorek po wieczornej Mszy świętej

– Akcja Katolicka – środa po wieczornej Mszy świętej

6. W sobotę w Starym Sączu będziemy dziękować Bogu za dar kanonizacji Jana Pawła II. Jest to jednocześnie Diecezjalne Święto Rodziny. Zachęcamy więc wszystkich Parafian do uczestniczenia w tych uroczystościach.

7. W związku ze Świętojańskimi Dniami Młodych zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Dziękujemy za złożone już dary i ofiary. Czekamy na zgłaszanie się drużyn do rozrywek sportowych. Przy tenisie stołowym i szachach nie obowiązują grupy wiekowe.

8. Wolontariuszy i wszystkich, którzy chcieliby pomóc przy organizacji i prowadzeniu Świętojańskich Dni Młodych zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 20.00

w Domu Katechetycznym.

9. Ks. Szymon organizuje młodzieżowy obóz religijno-turystyczny w Bieszczadach

w terminie 30.06-5.07.2014.

10. Spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci, które będą uczestniczyć w oazie

z ks. Szymonem w Czchowie odbędzie się w piątek (13.06) o godz. 18.30 w Domu Katechetycznym. Jest jeszcze jedno miejsce dla chłopca.

11. Zachęcamy do wyjazdu na Misyjne Wakacje z Bogiem:

 26.07-3.08.2014 w Krynicy Zdroju – młodzież po 3 kl. Gimnazjum i szkoły średnie (koszt – 350 zł)

 29.07-3.08.2014 w Czchowie – dzieci po 2 i 3 klasie Szkoły Podstawowej

(4 miejsca dla dziewczynek). Zgłoszenia u ks. Szymona.

12. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu, oraz na kościół z adresów: Łącko 9, 59, 127b, 233, 560, 659 i 790. Dziękujemy również za wsparcie ks. Marcina Rumika – misjonarza pracującego wśród Eskimosów na Arktyce Kanadyjskiej.

Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można wspomóc ofiarą poszkodowanych przez powódź mieszkańców Bałkanów.

13. Intencje pogrzebowe:

 śp. Stefania Sobczak – 30 intencji (greg.) od 11.06 – ks. Piotr Nowak (WSD)

 śp. Stefania Sobczak – 30 intencji (greg.) od 11.06 – ks. Krzysztof Tyliszczak (Anglia)

14. Zachęcamy jeszcze dzisiaj do poparcia inicjatywy – projekt ustawy „Stop pedofilii”. Dotyczy ona nie tylko ochrony przed ludźmi bezpośrednio krzywdzącymi dzieci, ale również odnosi się do planów edukacji seksualnej w szkołach i przedszkolach. Swój podpis można złożyć w zakrystii.

Wszystkim Parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego na cały tydzień!