OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2023

33 niedziela zwykła – 2023-11-19-ok

Papieska intencja – za papieża: Módlmy się za papieża, aby wypełniał swoją misję i prowadził wiernych wspierany przez Ducha Świętego.

Intencja parafialna: Módlmy się o dobre przygotowanie do misji parafialnych. Módlmy się za naszą Ojczyznę. Módlmy się o pokój na świecie.

1. Dziś XXXIII Niedziela Zwykła. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i Światowy Dzień Ubogich. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii. Dziś także zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.
  2. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  3. Ks. Łukasz Niemiec składa serdeczne podziękowanie za wsparcie Jego działalności misyjnej w Kazachstanie. Składka w całości (13.902 zł; Łącko – 12.400 zł, Szczereż – 1.502 zł) została przekazana Księdzu misjonarzowi. Ks. Łukasz zapewnia o wdzięcznej pamięci w modlitwie swojej i swoich parafian w Kazachstanie.
  4. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– poniedziałek, 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;

– wtorek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;

– środa, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;

– piątek, 24 listopada – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy męczenników;

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
  2. Św. Cecylia, którą w środę będziemy wspominać w liturgii jest patronką śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji szczególną modlitwą otaczamy nasz parafialny Chór „Zew Gór”, Pana Marcina Wnęka – organistę i dyrygenta chóru, dzieci ze Scholki parafialnej i ich opiekunki – Panią Agnieszkę Ochodę i Annę Muszyńską, a także członków Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto z dyrektorem Prof. Stanisławem Strączkiem.
  3. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i dziadkom za zaangażowanie w korowód i bal Wszystkich Świętych. Serdeczne podziękowanie właścicielom i pracownikom „Nibylandii” za zorganizowanie świetnej zabawy dla naszych dzieci i za to, że zrobili to nieodpłatnie, jako swój wkład – cegiełkę – w funkcjonowanie naszej wspólnoty parafialnej.
  4. W czwartek, 24 listopada przeżywać będziemy tradycyjny Dzień Celestyński w naszej parafii. Na nabożeństwo celestyńskie zapraszamy członków Modlitewnego Bractwa Celestyńskiego, rodziców i rodziny kapłanów i sióstr zakonnych i wszystkich czcicieli bł. siostry Celestyny Faron. Podczas nabożeństwa będziemy się modlić za powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz za zmarłych członków Modlitewnego Bractwa Celestyńskiego i zmarłych kapłanów i siostry zakonne. Będziemy także polecać intencje wpisane do księgi próśb i podziękowań wystawionej przed ołtarzem bł. Celestyny. Godz. 17.00 Adoracja i modlitwy za wstawiennictwem bł. s. Celestyny w intencjach wpisanych do księgi łask; godz. 18.00 Msza św.
  5. Przez cały listopad w kościele w Łącku o godz. 6.15 rano i 17.15 wieczorem różaniec za zmarłych z wypominkami. W każdą niedzielę Msza św. w intencji dusz wypominanych.

1. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne. Inwestycje parafialne: Łącko nr: 8, 468, 482, 526B, 565, 596; Ogrzewanie: Łącko nr: 8, 461, 482; Maszkowice nr: 25; Cmentarz: Łącko nr: 35, 482, 865, 1 ofiara anonimowa; Maszkowice nr: 41, 252, Renowacja kaplicy Matki Bożej: Łącko nr 5.
  2. Rozpoczęliśmy sezon grzewczy. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi do kościoła.
  3. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.
  4. Witamy w naszej wspólnocie ks. Jana Seremaka Michalitę z Miejsca Piastowego. Jego dzisiejsza posługa słowa to kolejny etap przygotowania do misji świętych, które pragniemy przeżyć. Chcielibyśmy pogłębić w czasie tych misji temat 7 sakramentów i naszego życia sakramentalnego. Jeśli ktoś z parafian ma pragnienie podzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi tematów, które należałoby podjąć w naszej wspólnocie parafialnej, aby ją ożywić, to chętnie wysłuchamy takich propozycji. Duszpasterze będą dostępni zarówno w czasie dyżurów w kancelarii parafialnej, jak w innych, także mniej formalnych okolicznościach.
  5. Wszystkim, którzy przygotowują się do przedzimowego porządkowania grobów swoich bliskich na naszym cmentarzu przypominamy, że jedynym miejscem do wyrzucania śmieci jest kontener. Przypominamy także, aby do kontenera nie wrzucać starych chryzantem i stroików do kontenerów, gdyż gabarytowo zajmują one bardzo dużo miejsca a za wywóz śmieci płacimy od objętości. Tradycyjnie już ogłosimy termin zbiórki takich wielkogabarytowych i biologicznych śmieci.
  6. „Łąckie Krople Krwi” serdecznie zapraszają na kolejną Akcję Oddawania Krwi pod hasłem „Uratuj choć jedno życie” do Zespołu Szkół im. św. Kingi w Łącku w dniu 19.11. Rejestracja  w godzinach od 8.00-12.30. Prosimy zjeść lekkie śniadanie, pamiętać o nawodnieniu organizmu i zabranie ze sobą dowodu osobistego.
  7. Trwają zapisy na pielgrzymkę z naszej parafii do Medjugorie w dniach 27 czerwiec do 4 lipca 2024 r. Koszt ok 480 euro. Bliższe informacje na stronie internetowej. Zapisy u ks. Rafała.