OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela zwykła – 5.02.2023

Papieska intencja (za parafie): Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

Intencja parafialna: Módlmy się za wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii. Módlmy się w intencji

1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Zwykłą. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Już dziś zapraszamy na to nabożeństwo przygotowujące do Wielkiego Postu.
  2. W tygodniu przeżywać będziemy:

Poniedziałek, 6 lutego  – wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy, męczenników;

Piątek, 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;

Sobota, 11 lutego – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego.

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
  2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszach św. porannych w Łącku i na Szczereżu.
  3. W sobotę, 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes będziemy modlić się szczególnie za wszystkich chorych z naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy chorych, cierpiących i starszych, którzy czują się bardzo słabo do kościoła na godz. 11.00. Od 10.30 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, następnie sprawowana będzie Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Kościół wierzy, że jest to sakrament specjalnie przeznaczony do umocnienia osób dotkniętych ciężką chorobą. Przyjmującym go z wiarą sakrament ten udziela szczególnych łask – ulgi w cierpieniu, duchowego umocnienia w znoszeniu cierpienia, a także – jeśli taka jest wola Boża – przywrócenia zdrowia. Namaszczenie chorych nie jest sakramentem przeznaczonym tylko dla tych, którzy znajdują się w ostatecznym niebezpieczeństwie utraty życia. Odpowiednim momentem na przyjęcie tego sakramentu jest poważna choroba, sędziwy wiek i związane z tym poważne dolegliwości, a także poważne inwalidztwo lub niepełnosprawność. Podstawą do przyjęcia sakramentu namaszczenia jest stan łaski uświęcającej, dlatego zaleca się wcześniejszą spowiedź. Po Mszy świętej zapraszamy na gorącą herbatę i spotkanie integracyjny do Sali Teatralnej Domu Katechetycznego.
  4. Przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz potrzebujących. Zachęcamy do wsparcia naszych parafian i celów realizowanych przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ulotki z informacją znajdują się obok ogłoszeń.
  5. Informujemy, że zakończył się remont (konserwacja, wymiana zniszczonych i zużytych elementów i strojenie). Całkowi koszt remontu to 74.000 zł. Pierwsza transza (50.000 zł) zobowiązania została już przekazana. Pozostaje jeszcze do przekazania 24.000 zł. Dotychczasowa suma ofiar z przeznaczeniem na remont organów to 6.000 zł.
  6. Składamy serdeczne podziękowanie nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół św. Kingi (szczególnie kl. II i III Technikum) za wykonany sprawnie i fachowo remont salki przeznaczonej na bibliotekę i Klub św. Michała w naszym Domu Katechetycznym.
  7. W czwartek w godzinach popołudniowych planujemy zainaugurować działalność naszego Klubu św. Michała i parafialnej kawiarenki. Zapraszamy wszystkich chętnych na Dzień Otwarty. Więcej informacji na ulotkach umieszczonych obok ogłoszeń. Ulotki można zabrać i przekazać wszystkim zainteresowanym.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać także za wszystkie ofiary składane w kopertach i na konto parafialne: Ofiary inwestycyjne: Łącko nr: 593, 677, 837,285; Maszkowice nr: 173, 208; Czerniec nr: 112; Ogrzewanie: Łącko nr: 374, 837; Szczereż nr: 8; Maszkowice nr: 171; Czerniec nr : 112; Na misje: 3 Róża Matek im. św. Kingi; Remont organów: Krasne Lasocice; Droga na cmentarz: Szczereż nr: 8, 78.
  9. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa niedzielnego”, w którym można przeczytać m.in. o tym, jak szczera i gorąca modlitwa nieraz ratowała zagrożony pokój w sytuacjach podobnych do panującej obecnie na Ukrainie.
  10. Dziękujemy p. Tadeuszowi Gromali i p. Markowi Drabikowi za pomoc w odśnieżeniu chodników i parkingów. Serdeczne Bóg zapłać.
  11. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Artur Stanisław LOREK z Gołkowic Dolnych i Renata Kinga JANCZURA z Czerńca (3);

Jarosław Antoni PODOBIŃSKI z Jadamwoli i Ewa Katarzyna FARON z Maszkowic (2);

Damian Łukasz BABEŁ z Łącka i Dorota OBRZUD z Maszkowic (2);

Łukasz Krzysztof KARAŚ z Częstochowy i Marta ZĄBEK z Maszkowic (2).

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Ogłoszenie społeczne

Wójt Gminy Łącko informuje że nakazy płatnicze dla miejscowości Łącko są do odbioru w Urzędzie Gminy pokój 19.

na dzień otwarty Parafialnego Klubu św. Michała

9 lutego 2023 r. (czwartek) w godzinach: od 14:00 do 18:00

w domu katechetycznym

W programie  przewidujemy:

Modlitwa o błogosławieństwo Boże w działalności Klubu,

–  wspólny czas w bibliotece i czytelni przy kawie lub herbacie,

– czytanie Biblii z dziećmi,

– warsztaty plastyczne dla dzieci, konkursy, gry rodzinne,

–prezentacja idei Klubu św. Michała i parafialnej kawiarenki (ks. Proboszcz)

– prelekcja  Pana  Zbigniewa  Czepelaka  poświęconą  historii  naszej

parafii o godz. 17:00.

dyskusja nt. celów i sposobów działania Klubu