OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA PALMOWA 13 kwietnia 2014

1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii czas rekolekcji wielkopostnych. Jest to okazja dla każdego do refleksji nad swoim życiem religijnym, relacjami z Bogiem i ludźmi. Chciejmy znaleźć czas na uczestniczenie w naukach rekolekcyjnych. Szczegółowy program można było sobie zabrać w zeszłą niedzielę, można również sprawdzić w gablocie przy wyjściu z kościoła lub na stronie internetowej naszej parafii.

Spowiedź wielkopostna we wtorek:

9.00 – 10.30 11.00 – 12.00

14.00 – 15.30 16.00 – 17.00

14.00 – 15.30 Szczereż

Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na Wielki Czwartek czy Wielki Piątek, ale zaplanować swój czas i skorzystać z okazji, którą daje posługa prawie trzydziestu kapłanów.

W środę zakończenie rekolekcji. Msza święta dla chorych i starszych o godz. 10.00.

Ofiary złożone w tym dniu na tacę są wyrazem naszej wdzięczności dla Rekolekcjonisty. Już dzisiaj serdecznie za nie dziękujemy.

2. Kosz na dary dla biednych (artykuły spożywcze!) będzie wystawiony od poniedziałku do środy przy ołtarzu św. Antoniego. Nie zapomnijmy o tych, którzy liczą na naszą pomoc.

3. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na Kalwaryjską Drogę Krzyżową o godz. 14.00 i Gorzkie Żale o godz. 15.00. Ostatnia Msza święta dzisiaj o godz. 16.00. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali palmy do poświęcenia.

4. Spotkanie Parafialnego Zespołu „Caritas” w środę po wieczornej Mszy świętej.

5. Próba dla dzieci I-Komunijnych ze Szczereża w środę o godz. 15.00; z Łącka i Maszkowic w środę o 16.00 w kościele.

6. Próba scholi dziecięcej w sobotę o godz. 11.00.

7. W nadchodzącym tygodniu będziemy przeżywać święte dni Triduum Sacrum. Na czas Wielkiego Tygodnia prosimy o przystrojenie przydrożnych krzyży i kapliczek oraz zadbanie o porządek na naszym cmentarzu.

W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna!

WIELKI CZWARTEK

To pamiątka Ostatniej Wieczerzy, dzień, w którym dziękujemy Bogu za ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. Dziękujemy, że raczył pozostać z nami pod postacią Chleba i Wina, że możemy Go przyjmować w Komunii świętej, że możemy uczestniczyć we Mszy świętej. Dziękujemy również za kapłanów, którzy sprawują święte czynności: udzielają sakramentów, błogosławią.

W Wielki Czwartek nie będzie Mszy świętej rano.

Przed południem kapłani udadzą się z Komunią świętą do chorych.

Uroczysta Msza święta Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

WIELKI PIĄTEK

Dzień Męki i Śmierci Pana naszego, Jezusa Chrystusa.

Rozpoczniemy ten dzień o godz. 7.00 adoracją w ciemnicy i wspólną modlitwą Liturgii Godzin, na którą zapraszamy kapłanów, siostry zakonne, nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej oraz wszystkich, którzy chcą w ten sposób uczcić cierpiącego Jezusa.

Wszystkie dzieci zapraszamy na adorację Pana Jezusa o godz. 10.00, podczas której będą mogły ofiarować Mu swoją jałmużnę zbieraną do skarbonek.

Tego dnia nie sprawuje się Mszy świętej.

Uroczystości Wielkiego Piątku rozpoczną się o godz. 18.00 wspólną Drogą Krzyżową. Po niej odśpiewanie Męki Pańskiej, adoracja Krzyża i Komunia święta. Na zakończenie liturgii przeniesienie Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 24.00.

Podczas adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Młodzież zapraszamy na adorację od 22.00 do 24.00. Spotkanie przygotowujące do tej adoracji dla młodzieży w środę o godz. 20.00.

W tym dniu obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych każdego w wieku od 18-60 roku życia. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia do śmierci. Post ścisły polega na ograniczeniu się do trzech posiłków w ciągu dnia: jeden do syta i dwa lekkie.

Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.

Serdecznie prosimy strażaków o ustawienie honorowej warty przy Grobie Pańskim; DSM, ministrantów i lektorów o adorację w ciemnicy i w Grobie według wyznaczonego porządku. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy do oddania czci Jezusowi Ukrzyżowanemu.

WIELKA SOBOTA

Adorację w Grobie Pańskim rozpoczniemy o godz. 7.00 modlitwą brewiarzową.

W tym dniu nie będzie spowiedzi!

Poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 9.00-13.00 co pół godziny. W kaplicy na Szczereżu poświęcenie pokarmów o godz. 10.00.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 20.00.

WIELKANOC

Uroczysta procesja rezurekcyjna będzie miała miejsce w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy, a szczególnie niosących baldachim, feretrony, poczty sztandarowe, górali w strojach regionalnych, strażaków, Koło Łowieckie „Jarząbek”, orkiestrę i wszystkich, którzy chcą podziękować Bogu za tak wielki dar – Zmartwychwstanie Jezusa, które jest nadzieją naszego zmartwychwstania.

Od Wielkanocy ostatnia Msza święta w niedziele będzie sprawowana o godz. 18.00.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę. Dziękujemy również za ofiary na kościół z adresów: Łącko 351, Maszkowice 232. Dziękujemy za ofiary na kwiaty z rejonów: Maszkowice Zawodzie i Wierchy, Szczawnicka (Faron i Gromala) oraz Maszkowice Wieś, Ostrowie i Łąkta.

9. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy na drogę do wieczności śp. Michała Jurkowskiego, śp. Władysława Farona i śp. Piotra Barana. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywania racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków.

Wszystkim Parafianom na owocne przeżywanie Wielkiego Tygodnia niech Bóg błogosławi!