OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela zwykła – 29.01.2023

Papieska intencja [na luty] – za parafie: Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

Intencja parafialna: Módlmy się za wszystkie kobiety i dziewczęta naszej parafii. Módlmy się za Siostry Zakonne pracujące w naszej parafii i pochodzące z  naszej parafii.

1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Zwykłą. Dziś także Światowy Dzień Chorych na Trąd.
  2. W tygodniu przeżywać będziemy:

Wtorek, 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;

Czwartek, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego;

Piątek, 3 lutego – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika – w tym dniu po Mszy św. błogosławieństwo świec i gardła oraz owoców;

W niedzielę, 5 lutego – błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty, dziewicy i męczennicy;

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
  2. W czwartek, 2-go lutego obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. W całym Kościele jest to dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwach o naszych Siostrach Służebniczkach, o Siostrach Klaryskach ze Starego Sącza, oraz o Siostrach i Braciach zakonnych pochodzących z naszej parafii. Módlmy się o nowe powołania zakonne z naszej parafii. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kobietach. Msze święte w kościele w Łącku o 6.30, 9.00 i 18.00; w kaplicy na Szczereżu o 17.00. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. Składka przeznaczona jest na utrzymanie zakonów klauzurowych w naszej diecezji.
  3. Miesiąc luty jest szczególnym miesiącem poświęconym modlitwom za konających. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy odchodzą z tego świata. Pamiętajmy, aby nie zwlekać z wezwaniem kapłana do chorego na ostatnią chwilę, a także aby czuwać przy bliskich, kiedy zbliża się dla nich godzina odejścia z tego świata.
  4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź codziennie rano od 6.00 i po południu od 17.00. W kaplicy na Szczereżu spowiedź w piątek od 15.30. Dzieci z klas IV, V, VI zapraszamy do spowiedzi w środę od 17.00; dzieci i młodzież z klas VII i VIII w czwartek od 17.00; w piątek od 17.00 zapraszamy młodzież starszą i dorosłych.

– W I Czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji będziemy modlić się szczególnie za kapłanów i w intencji nowych powołań z naszej parafii.

– W I Piątek zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy wszystkich do przyjęcia Komunii św. wygradzającej za grzechy własne i całego świata. W tym dniu modlitwą i ofiarami wspieramy misje święte.

– W I Sobotę zachęcamy do wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. rano i na zakończenie adoracji wieczorem będzie udzielane błogosławieństwo dla mam oczekujących narodzin swoich dzieci i rodziców starających się o dar potomstwa.

1. Odwiedziny chorych z Komunią św.: ks. Proboszcz odwiedzi chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30. Podczas wizyty kolędowej zgłosiło się wiele nowych osób z prośbą o odwiedziny, dlatego ks. Proboszcz skontaktuje się telefonicznie z tymi chorymi, których odwiedzi w czwartek. Ks. Rafał, ks. Włodzimierz i ks. Jan odwiedzą chorych w piątek od godz. 8.30.
  2. Pragniemy serdecznie podziękować Kapeli Ciupaga na czele z Piotrem Krzywdzińskim za bezpłatny koncert kolęd w naszym kościele dedykowany wszystkim osobom, które angażują się w różne nasze parafialne inicjatywy. Dziękujemy Związkowi Podhalan, Zespołowi regionalnemu „Kiyrpecki”, kapeli „Strupki”, Orkiestrze Dętej im. Tadeusza Moryto, Chórowi „Zew gór”, dzieciom z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu oraz Szkółki Muzykowania Ludowego w Łącku pod dyrekcją Piotra Krzywdzińskiego, Zespołowi regionalnemu „Górale Łąccy”, naszej Scholce Parafialnej oraz wszystkim, którzy włączyli się w kolędowanie w naszym kościele. Dziękujemy za piękne góralskie oprawy naszej świątecznej liturgii.
  3. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w I sobotę miesiąca (4 lutego) o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
  4. Przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz potrzebujących. Zachęcamy do wsparcia naszych parafian lub celów realizowanych przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ulotki z informacjami znajdują się obok ogłoszeń.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać także za wszystkie ofiary składane w kopertach i na konto parafialne: Ofiary inwestycyjne: Łącko nr: 677, 792, 794; Czerniec nr: 121; Ogrzewanie: Łącko nr: 840, Remont organów: Łącko 560, Ofiary na misje: 6. Róża Matek św. Stanisława Papczyńskiego, 7. Róża Matek z Czerńca św. Barbary.
  1. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” specjalny dodatek zawierający fakty o zdecydowanej walce Jana Pawła II z nadużyciami w Kościele i pokazujący bezpodstawność stawianych mu zarzutów.
  2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Tokarczyk (81 lat) z Maszkowic. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…
  3. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Artur Stanisław LOREK z Gołkowic Dolnych i Renata Kinga JANCZURA z Czerńca (2);

Jarosław Antoni PODOBIŃSKI z Jadamwoli i Ewa Katarzyna FARON z Maszkowic (1);

Damian Łukasz BABEŁ z Łącka i Dorota OBRZUD z Maszkowic (1);

Łukasz Krzysztof KARAŚ z Częstochowy i Marta ZĄBEK z Maszkowic (1).

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.